Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa znajdująca się na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko znajduje się pomiędzy dwoma znanymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

szczegóły na stronie

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, iż Jarosławiec znajduje się na skrawku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj wyjątkowo czystą wodą (pierwsza klasa czystości) i plażami. W pobliżu nie ma również znacznych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do dwutysięcznego ósmego roku plaże w Jarosławcu nie należały do najciekawszych i dominowały tu przede wszystkim odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu niemniej jednak prace które miały na celu poszerzenie i zabezpieczenie plaży, a także zwieziono dziesięć tysięcy metrów sześciennych piasku pochodzącego z Ustki. Wielu z pewnością zaciekawi duże prawdopodobieństwo znalezienia tutaj cudownych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z między innymi sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Piękną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości dwóch kilometrów i wysokości dobiegającej do dwudziestu metrów, a także wydmy porośnięte przez drzewa iglaste i z nieczęsto spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach mieści się sporo punktów widokowych, z których rozciąga się bajeczna panorama wybrzeża morskiego. Znaczną popularnością cieszą się również przejażdżki konne po klifach.

Najbardziej ciekawym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego roku o wysokości 33,3 m. Latarnia jest udostępniona do odwiedzania i stanowi najbardziej ciekawy punkt widokowy w okolicy. Interesującymi obiektami w Jarosławcu są także zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, aktualnie restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu szyku dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu występuje także mała przystań, z której w krótkie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium. Kolorowe kutry rybackie stanowią nieodłączny, fantastyczny element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można także kupić świeżo złowioną rybę.

Znaczną atrakcją Jarosławca jest aquapark umiejscowiony przy sanatorium Panorama Morska i trzysta pięćdziesiąt metrów od morza Bałtyckiego. Kompleks mieści się pod gołym niebem i funkcjonuje od maja do września. W parku wodnym znajdują się trzy zbiorniki: basen ze sztuczną falą, basen rekreacyjny i basen wielofunkcyjny – zobacz. Do dodatkowych atrakcji należy tutaj ogrzewana woda, sztuczna rzeka i sztuczna grota z wodospadami. Obok aquaparku znajduje się też SPA, gdzie można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Do innych atrakcji należą: korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, boiska sportowe, cyrk, lunaparki, place zabaw i przejażdżki bryczką.

W Jarosławcu są organizowane liczne imprezy plenerowe: biegi, zawody pływania i piłki nożnej, a nawet turnieje szachowe. Do najbardziej znanych należy Ogólnopolski Bieg po Plaży i Neptunalia.

Przez Jarosławiec przelatują dwa szlaki rowerowe.

Naturalnie, że w sieci odnajdziesz pasjonujące treści.Na opisywany temat też przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://www.hotelaltus.pl/pakiety/weekend-dla-dwojga-w-poznaniu)!

Pierwszy z nich to trasa do Ustki o długości około dwadzieścia osiem kilometrów biegnąca przez poligon wojskowy, na którym nieraz mają miejsca ćwiczenia wojsk NATO. Drugi szlak wiedzie wzdłuż morza, ma długość około 20 km i prowadzi do Darłówka. W pobliżu Jarosławca znajdują się również dwa przepiękne jeziora przybrzeżne: Kopań i Wicko z zorganizowanymi łowiskami ryb.