Kiedy często podróżujemy, musimy mieć gdzie zatrzymać się na nocleg. Rozwiązaniem na niedrogi nocleg może być hostel, jakiego wynajęcie może mieć wiele zalet. Niektóre z nich proponują wiele więcej niż tylko łóżko do spania.

Jest w nich o dużo bardziej miło niż w hotelach.
Bałtyk

Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy podróżujemy samodzielnie, wynajęcie hostelu przynosi możliwość poznania nowych osób. W hostelach przeważnie są pokoje wieloosobowe i można spotkać ciekawe osoby. W tego typu miejscach jest wiele osób, które podróżują w pojedynkę. Chętnie takie osoby wybiorą się z Tobą na zwiedzanie miasta czy też do baru. W dobrym hostelu często jest proponowane wspólne spędzanie czasu.czytaj więcej wakacje nepal wakacje nepalW dzień można pójść na spływ kajakowy czy też na zwiedzanie miejscowości. Jeżeli nie posiadasz pomysłu na spędzanie wolnych dni, należałoby wynająć hostel. Obsługa w tego typu okoliczności zajmie się wszystkim. Często spotykana w takich miejscach jest wspólna kolacja dla gości. Wtedy potrawy robią sami pracownicy obiektu. Możemy dobrać standard pomieszczenia i to, czy łazienka będzie w pokoju, czy na korytarzu. Od tego typu warunków uwarunkowana jest często opłata za pokój. To na pewno tańsza opcja niż apartament.
W opłacie za pokój w znacznej części hosteli jest także śniadanie. Zazwyczaj jest to niezwykle podstawowe śniadanie złożone z płatków, dżemu oraz masła. Można też spotkać żółty ser czy świeże pieczywo lub naleśniki. Zawsze w takim zestawie jest kawa oraz herbata. To może nie jest wymarzone śniadanie, ale należałoby przed wyruszeniem w podróż wypić kawę. Można by także dokupić jakiekolwiek produkty na śniadanie. Jeśli hostel jest w jakimś innym państwie, obsada hostelu organizuje zajęcia lingwistyczne. Często jest tak, że zawsze w tego typu miejscu jest gratisowa mapa miasta oraz wiele ulotek z najciekawszymi propozycjami.

Jest także możliwość zapytania obsługi o ciekawe miejsca i idealne pożywienie. W takim obiekcie jest kuchnia zaopatrzona w fundamentalne naczynia. Można odnaleźć w tego typu kuchni także dodatki oraz jakiekolwiek towary pozostawione przez poprzednich gości.