Weekend majowy to dla wielu Polaków ulubiony czas na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli aura nie zawiedzie, warto spędzić te parę majowych dni na łonie natury, z daleka od zgiełku miasta i codziennych problemów. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Skoro mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować za dużo czasu w drodze. Po drugie musimy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

noclegi w Górach Stołowych na Niestety coraz ciężej wybrać ciche miejsce na weekendowy wypad za miasto. Większość atrakcyjnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie chce wypoczywać w takich warunkach.  Z tej przyczyny należy udać się do mniej obleganej miejscowości.  Na przykład do spędzenia udanego weekendu w górach, nie musimy nikogo przekonywać, jednakowoż zamiast do zatłoczonego Zakopca, można pojechać choćby w Góry Stołowe.  Jest to obszar obfitujący w interesujące trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na [TAG=weekend

Źródło: flickr.com

z maluchami, docenimy z pewnością szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla fanów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada gratka nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy pięknych zdjęć natury znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych sfotografowania. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej oblegane rejony, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba bukować znacznie wcześniej.
Weekend majowy we dwoje (przjedź) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas.

To przykuwający wzrok tekst, ale oprócz tego zobacz także inny pokrewny i w równym stopniu nietuzinkowy materiał – my zalecamy to opracowanie (https://activtour.pl/kierunek/bali/).

Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach turystycznych. Szczególnie polecamy romantyczny weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc koszty dojazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by odkryć wszystkie uroki tego pięknego miasta.