Przenikliwie zimny styczniowy wiatr zapierał jemu całkiem dech w piersiach oraz nie pozwalał zwyczajnie łyknąć powietrza. Jednak był zmuszony dojść na miejsce, przecież tego od niego oczekiwali, a i on sam również tego chciał.

To prawda, że mógł zająć się tą rzeczą kiedy indziej, ale pragnął to zrobić, żeby mieć później więcej czasu na jakieś inne.
Podążając w to wtorkowe białe od śniegu południe pustymi uliczkami swojego miasteczka, chwilami aż nie mógł uwierzyć, że wszakże zdecydował się na tę swoistą wędrówkę w tak niemiłą pogodę. Wszakże te buty zimowe mógł kupić np. jutro bądź, jeśli wyłączniezimowe (kliknij)dałby więcej zaufania do tych wirtualnych sprzedawców, nowe buty zimowe mógłby kupić wręcz zdalnie. Wszakże czy po kilku dniach nie dostałby w opakowaniu pewnej cegły? Lub czy jakąkolwiek przesyłkę w ogóle by otrzymał? Nie pragnął zezwolić sobie na takowe niebezpieczeństwo, nie stać go było na to. Przeto też kilkanaście minut wcześniej wspomniał swej wybrance: „niczego się nie obawiaj, ten sklep jest niedaleko, a ja będę mógł te buty zimowe spokojnie sobie przymierzyć. Przecież widzibuty zimowe – więcej treści na ten temat – na dworze, potrzebuję ich jak najszybciej”. Jednak jakie w ogóle powinny być takowe dobre buty zimowe?
Otóż dobre buty zimowe winny mieć porządny protektor, jaki zapewni posiadaczowi nie wyłącznie porządne zachowanie balansu na śliskiej powierzchni, lecz również ułatwi dobry punkt styku przy np. chodzeniu po jakiejś nierównej powierzchni.

Odmienną właściewością, jaką powinny się wyróżniać doskonałe buty zimowe jest naturalnie odpowiednie ocieplenie wewnątrz butów, które powinny być także naturalnie nieco wyższe niż buty letnie. Takie buty zimowe winny zakrywać kostki swego posiadacza.