Na samym początku wymieńmy Turcję – to ten kraj, który jest przepełniony kontrastami. W szczególności ostatnio są one bardziej dostrzegalne: głównie z tego powodu, że Turcja błyskawicznie rozwija się ekonomiczne, lecz przy tym jest coraz bardziej konserwatywnym społeczeństwem. Nieco to dziwne, lecz nie zapomnijmy, iż Turcja przez wiele lat była laickim krajem, bardzo liberalnym pod względem obyczajowym. Niech w takim razie zainteresują nas mapy turcja- Stambuł, największe miasto na obszarze Turcji to tylko przyjemny początek. Smakowitego kebaba!

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny w zestawieniu będzie polski Wałbrzych – jeśli ktoś miał przyjemność widzieć film Komornik, zapewne nie ma zbytnio pozytywnego zdania o tym mieście. Jednakowoż kupno mapy walbrzych, potem dokładne wyeksplorowanie bądź co bądź sporego miasta niejako spowoduje, że choć zapewne zauważymy sporo patologii i brudu, to jednakowoż dojdziemy do takiego wniosku, iż wcale nie jest w Wałbrzychu tak beznadziejnie. A poza tym, gdy będziemy w Wałbrzychu po prostu nie możemy nie pojechać do niezwykłego zamku, jednego z najlepiej zachowanych w tej części Europy.

Jeżeli już jesteśmy akurat przy nieco deprecjonowanych miejscach, wspomnijmy nieco odnośnie Warszawy. Niektórzy uważają, że Warszawa jest brzydka, zanieczyszczona, etc. Jeszcze inni zwykli się wyrażać trochę pochlebniej, a więc mawiają, iż Wawa jest naprawdę fajna, ale wyłącznie miejscami. Jednakże zakup – trzeba przypomnieć, że Wawa to nie tylko śródmieście, może w dużym stopniu zmienić całe nasze postrzeganie. Prawdopodobne, iż odkryjemy rzeczywistą Warszawę! Zdecydowanie nasza stolica nie jest nieciekawa. To trochę kontrowersyjne miasto, sporo uogólnień o niej powstało…

Na sam koniec oczywista oczywistość – Włochy to oszałamiający kraj, który praktycznie wszystkim może się spodobać. W tylko jednym regionie Włoch znaleźć można tak dużo pięknych atrakcji turystycznych, że najzwyczajniej dojdziemy do takiego wniosku, iż chyba czasu nie starczy na to, aby zobaczyć wszystko co najpiękniejsze w Italii. Zatem powinny nas zainteresować , to prawda, ale skupiajmy się raczej na regionach geograficznych.gorąco zapraszamy (zobacz więcej)Sycylia czy Wenecja Euganejska są niesamowite.