Jak chcemy kupić scyzoryk musimy pomyśleć nad kilkoma sprawami. Wiadomo, by nabywać scyzoryki wyłącznie od najlepszych firm, jakie gwarantują najwyższą jakość.

Ale o czym jeszcze musimy wiedzieć?
Pomosty pływające

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością, kiedy wybieramy scyzoryk trzeba pomyśleć, do jakiego typu zadań będzie stosowany. Duża liczba modeli scyzoryków posiada swoje specyficzne kategorie zastosowań. Korzystnie również sprawdzić, jakiego typu występują narzędzia w różnorodnych scyzorykach, ponieważ dosyć często nie różnią się one zbyt mocno. Jeśli przeglądamy różnorodne modele, to można dostrzec, że te same na początku rodzaje, posiadają trochę inne narzędzia. Z pewnością warto dobierać modele sprawdzone, jest parę takich, jak scyzoryk scyzoryk Gerber.
Jak więc wybieramy scyzoryk musimy pomyśleć o takich kwestiach, jak będzie wyglądało jego przeznaczenie. Jeżeli planujemy nóż wykorzystywać w pracy to najkorzystniej pomyśleć o dużych modelach z dużą liczbą funkcji. Wszechstronność tego rodzaju narzędzi sprawia, iż tego rodzaju nóż będzie idealny dla każdego majsterkowicza. Dobrym modelem w tym obszarze jest scyzoryk Bear Grylls. Jeśli zaś scyzoryk powinien służyć tylko jako gadżet, to lepsze są małe modele o długości ostrza 91 mm. Można je bez kłopotu schować i zabrać na każdy wyjazd – .
Scyzoryki także się dobiera ze względu na płeć.

Chociaż wydaje się, że to typowo męski gadżet, to również kobiety z nich korzystają. Najlepsze są dla nich małe scyzoryki, jakie mają pilniki do paznokci lub nożyczki. Możemy nosić je w torebce, będą służyć jak breloczek do kluczy.