Poznawajmy nowe języki, jeśli chcemy zostać kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawszej, dobrze płatnej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika ma sens dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, dokonujemy zapisu w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas żmudna praca nad literkami. Jeśli brak nam chęci rzućmy okiem na dzieci, jak one poznają język ojczysty, który początkowo jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nasz umysł już nie tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko zależy od naszego zapału. Jeśli hebrajski (tajemniczy hebrajski) może okazać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (lekcje fińskiego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.więcej szczegółów wycieczka tajlandia wycieczka tajlandiaTen kraj jest blisko, więc zawsze możemy wyjechać tam na krótkie wakacje, aby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) możemy wzbogacić wyjazdem do tego pięknego kraju. Też jest dość blisko.

Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest zbyt chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład język grecki.

O sprawach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się możemy z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Naukę tego języka warto wystartować od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość niezwykły. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z barwną tradycją, którą warto będzie zgłębić, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).