Jaką szkołę wybrać dla dziecka – zwyczajną czy też integracyjną? To trudna jak też istotna decyzja. Czym jest integracyjne nauczanie?
Dla kogo są klasy integracyjne? Dla uczniów niepełnosprawnych.

spływ

Autor: Wendy Cutler
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy jedynie? Wielu rodzicieli zdrowych dzieci wyjątkowo zabiega o zapisanie potomka do integracyjnej klasy. Z jakiego powodu? Mówią, iż w integracyjnej klasie maluchy nauczą się akceptacji i szacunku dla innych, niezależnie od ich mądrości, sprawności oraz wyglądu. Pragną bowiem, aby ich dzieci były nie wyłącznie asertywne, lecz także pełne empatii.

Jeśli stwierdzisz, że opublikowane w tym tekście informacje są ciekawe, zobacz jeszcze szczegóły w linku last minute bułgaria. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Chodzi zatem o integracje z kalekimi dziećmi.

Jak przedstawia się normalny dzień? Zdarza się, że w integracyjnej klasie dzień jest inny niż w zwykłej klasie, bowiem więcej się w niej dzieje – poniekąd – obok lekcji. Bywa, że jest zwyczajnie więcej hałasu jak też rozgardiaszu. Czasami zdrowe dziecko poświęcić musi własną wygodę na rzecz jednostki nie w pełni sprawnej. W integracyjnej klasie zawsze należy myśleć o możliwościach oraz potrzebach kalekiego kolegi bądź koleżanki, chociażby planując sportowe zawody, wyprawę za miasto czy też do teatru. Dzieci niepełnosprawne są pod opieką pedagoga szkolnego, ale nie znaczy to, iż nie będą pytane przez nauczyciela prowadzącego. Maluchy zdrowe natomiast zawsze mogą liczyć na wsparcie drugiej pani.

Musimy pamiętać, że w integracyjnej klasie każdy uczeń ma takie same obowiązki oraz prawa z zastrzeżeniem, że każdy jest indywidualnością mającą odmienne możliwości psychofizyczne. Ta klasa to dobry wybór.