Polska jest państwem zawierającym urokliwe góry i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną turystycznie. Spór o to, czy lepiej wykorzystać urlop w górach, czy nad morzem jest zakorzeniony polskiej mentalności, należy jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska jest słynna na całym kontynencie europejskim z pięknych, niedużych miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze turystów z zagranicy.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Miłośnicy morskich krajobrazów z całą pewnością pokochają Kamień Pomorski. Jest to niewielkie miasto położone na północno zachodnim krańcu Polski, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. (Sylwester Poznań) To miasto zachwyca nie tylko malowniczym krajobrazem i morskim klimatem, ale również znaczną liczbą ciekawych obiektów zabytkowych. W mieście znajduje się również kilka domów uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem miejscowością uzdrowiskową. Przebywając w okolicy trzeba obowiązkowo zobaczyć starówkę, gdzie jest wiele pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najatrakcyjniejsza w lecie, gdy można opalać się na plaży i pływać w pobliskim morzu. Kamień (szeroka oferta) Pomorski jest również miejscowością rybacką, przebywając tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najbardziej urokliwych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Znajduje się ona na południowym wschodzie kraju, niedaleko granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, warto wyszukać w Internecie frazę „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zamówić nocleg w ośrodku. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem popularne miejsce na wypoczynek i próbując zająć pokój u szczytu sezonu turystycznego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza porą zimową, i mimo, że nie ma tam stoków narciarskich warto wybrać się tam właśnie wtedy. Należy jednak wiedzieć, że samotne wyprawy w góry zimą bywają bardzo niebezpieczne. Wybierając się do Krynicy najkorzystniej udać się pociągiem. Dużym problemem miasta jest bowiem brak miejsc parkingowych dla zwiedzających.