Jeżeli w czasie swojej podróżniczej przygody traficie kiedyś do Japonii, na pewno nie będziecie zawiedzeni. Przez wiele osób kraj ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych i mających turystom najwięcej do zaoferowania na świecie. Jeżeli tyko lubicie odkrywać nowe kultury, całkowicie odmienne od polskiej, podróżować w nieznane i próbować całkowicie różnej od naszej rodzimej kuchni – z pewnością w Tokio poczujecie się znakomicie.

Z uwagi jednak na to, że jest to bardzo duże miasto, wiele osób czuje się przytłoczonych jego rozmiarami oraz tempem życia – nie tylko codziennego, ale także turystycznego. Dzisiaj podpowiemy, jak najlepiej poruszać się po Tokio.
Tokio na piechotę

Oczywiście spacery są jak najbardziej wskazane i zawsze je zalecamy, niemniej nie ma co się łudzić – Tokio nie jest miastem, które uda Wam się zwiedzić na piechotę. Odległości pomiędzy poszczególnymi punktami wartymi zobaczenia są na tyle duże, że nie będziecie w stanie fizycznie przemieszczać się po mieście wyłącznie w ten sposób. Raz na jakiś czas trzeba będzie skorzystać z komunikacji miejskiej, chociażby po to, aby dotrzeć do miejsca swojego noclegu – prawdopodobnie nie będzie znajdowało się w centrum miasta, gdyż ceny tam potrafią być zabójcze dla Europejczyków.
Komunikacja miejska
Wyspy Kanaryjskie

Źródło: www.wyspykanaryjskie.com
Komunikacja miejska w Tokio to przede wszystkim metro oraz pociągi linii JR. Te drugie są bardzo popularne, jednak nie wszędzie nimi dotrzecie – pod tym względem metro jest znacznie lepsze. Tokijskie metro składa się aktualnie z trzynastu linii i, co ciekawe, obsługiwane jest przez dwóch różnych operatorów. Powoduje to sporo komplikacji – oczywiście można kupić bilety łączone na Tokyo Metro oraz na Toei, ale są one znacznie droższe, co powoduje, że nie zawsze opłaca się przesiadać pomiędzy liniami. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup biletu czasowego – na przykład trzydniowego.

Dziś prezentujemy powyższy post – jeżeli jest on użyteczny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (http://www.coraltravel.pl/last-minute/tunezja). Sprawdź, może to także okaże Ci się ciekawe.

Dzięki niemu będziecie mogli swobodnie przemieszczać się dowolną liczbę razy wszystkimi liniami metra bez żadnych ograniczeń.

Oprócz tego możecie zdecydować się na wykupienie karty pre-paid na tokijski transport – wtedy przy każdym wejściu do środków komunikacji miejskiej będziecie musieli przyłożyć kartę do specjalnych bramek, a system automatycznie pobierze z karty odpowiednią ilość pieniędzy.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy materiał, szybko zobacz jeszcze ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

To również bardzo wygodne rozwiązanie, istnieje jednak ryzyko, że pod koniec pobytu w Tokio na karcie pozostaną Wam niewykorzystane pieniądze, których nie można przelać z powrotem na swoje konto ani wypłacić.