Osoby spędzające dużo czasu na kształtowaniu masy mięśniowej wiedzą dobrze, że same zestawy ćwiczeń nie dadzą szybkich efektów. Przyda się posiadać więcej informacji o różnych suplementach przyjmowanych przy okazji zwiększonego wysiłku. Jak działają dość powszechnie spotykane specyfiki czyli cytrulina i Oxymetholon?

oxymetholon

Autor: iBox
Źródło: iBox
Cytrulina powoduje zwiększenie produkcji tlenku azotu. W taki sposób poprawia się wydolność tlenowa jak również suplement ten świetnie poprawia wytrzymałość. Dla wielu kulturystów ważny jest także fakt, że cytrulina sprawia, że zmęczenie w czasie wysiłku jest po prostu mniejsze. W taki sposób możemy kontynuować wykonywanie ćwiczeń o wiele dłużej aniżeli standardowo. Mniejsze jest również zakwaszenie komórek mięśniowych. Wspaniałą sprawą jest na pewno to, że składnik ten pomaga nie stracić już rozbudowanej tkanki mięśniowej. Na przykład podczas przestojów w trenowaniu.
cytrulina

Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com
Cytrulina świetnie powoduje także zmniejszenie wyrzucania przez organizm różnego rodzaju ważnych pierwiastków . Takich jak potas, magnez, wapń i tym podobne. Oprócz tego bóle mięśniowe po treningach, potocznie zwane „zakwasami” doskwierają w mniejszym stopniu, kiedy bierzemy cytrulinę.

Oxymetholon z kolei sprawia, iż większa jest produkcja czerwonych krwinek. W ten sposób transportowanie tlenu do mięśni jest znacznie sprawniejsze. W efekcie uzyskuje się dużą siłę mięśni, która robi trening bardziej efektywnym. Ćwiczenia dają o wiele szybsze efekty, niż normalnie. Warto dodać, iż osoby przyjmujące ten specyfik, posiadają ogromne pokłady siły. Są w stanie co trening podnosić coraz większe ciężary. Efekt siły trwa długo. Oprócz tego Oxymetholon powoduje szybszą regenerację mocy miedzy treningami, albo też między kolejnymi seriami ćwiczeń – ktoś używa oxymetholonu.

Osoby chcące stosować ten preparat, powinny wiedzieć, że nie jest on odpowiedni dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kulturystyką. Jeśli ktoś jest już średnio zaawansowany będzie mógł zacząć od dawki około 50 mg i potem powoli można ją zwiększać. Każdy musi dobierać suplementy zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ten sensowny serwis www zawiera pokrewne dane na opisywany temat. Koniecznie zobacz to teraz, gdyż zdobyte informacje zupełnie Cię wciągną.

Trzeba mieć świadomość, że organizm może mieć różne reakcje. Dlatego nie można lekceważyć różnych symptomów, jakie daje nam nasze ciało.