Wakacje to czas, jaki pragniemy spędzić jak najlepiej, gdyż przemija bardzo szybko. Jeśli do tej pory jeździliśmy albo nad Bałtyk, albo w góry, dobrze zmienić zwyczaje i wybrać o wiele dalsze kierunki, np. Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu z pewnością nie zabraknie dla nas atrakcji nie będzie nam brakować.

W Bejrucie na uwagę zasługuje przede wszystkim przemyślana architektura, czystość oraz zieleń, której można pozazdrościć. Jest rzeczywiście ładnie, ale jak wspomniano – też niezrównanie nowocześnie, a sam Bejrut zwie się Paryżem Wschodu. Z tego względu trzeba liczyć się z dosyć wysokimi cenami, ale nie można nie spróbować fajki wodnej, która wielokrotnie podawana jest nie w szklanej butli, ale – w owocu, np. w ananasie .

Aranżacja tej strony zaintrygowała Cię? A zawarte tu wiadomości? Jeśli tak, to namawiamy do następnego artykułu. Tam czeka bardzo ciekawa treść (https://www.entrevilles.pl/wesele-sopot/).

Spróbujmy nieznane dla nas dotąd aromaty tytoniu, a na pewno będziemy przyjemnie zdziwieni. Klasyczne smaki dostaniemy bez trudności w Polsce, więc dobrze pokosztować czegoś nowego. W Bejrucie jest niebywale dużo świątyń różnych religii, ale też wiele budynków-straszydeł, pustych, niezamieszkanych, jakie stanowią ogromny kontrast dla budowanych obok nowoczesnych budowli.

Bejrut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przebywając w opisywanym mieście koniecznie trzeba przejść się nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Drugim kierunkiem, na jaki możemy się zdecydować, jest Chicago, gdzie podstawowe atrakcje ulokowane są w samym centrum miasta. Niewątpliwie należy zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile lub znane chicagowskie muzea, jakie położone są nad brzegami jeziora Michigan. Nie możemy zapomnieć też o akwarium i planetarium, a osoby, u jakich na pierwszym miejscu stoi sztuka, muszą wejść do Art Institute od Chicago, gdzie nagromadzono tysiące arcydzieł pochodzących z różnorakich epok.Teraz już wiesz, iż leżenie na plaży czy zdobywanie szczytów to nie jedyne cele, jakie należy realizować w trakcie wczasów.

Chicago

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

Można odwiedzić miasta, które na zawsze zostaną w twojej pamięci oraz każdego roku określać sobie nowe, wakacyjne kierunki, aby zobaczyć jak najwięcej świata (kliknij tutaj). To wcale nie musi być bardziej kosztowne niż typowy urlop, należy jedynie zacząć planowanie wcześniej oraz zarezerwować samolot lub hotel – zakopane ekskluzywny hotel na parę miesięcy przed podróżą, a będą czekać nas atrakcyjne rabaty.