Istnieją miejsca odpowiednie na każdą porę roku. Czy mowa jest tu o morzu? Nie, bo lata są tam piękne, ale zimy nie skłaniają do wycieczek. Czy mówimy o dużym mieście? Też nie, gdyż przeszkadza nam tam nieustający hałas. Duże miasta są fajne na krótki pobyt, ale niestety nie na każdą porę roku, nie na długo. Pytanie więc brzmi, gdzie dobrze byłobywyjechać w styczniu i lutym, maju i czerwcu oraz październiku? Naturalnie w góry.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Wypoczynek – www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – w Górach Izerskich zachwycao każdej porze roku. Latem możemy schronić się tam przed rozgrzanym miastem, poczuć przyjemne ciepło, które nie jest męczącym żarem. Na wiosnę mamy niezwykłą okazję zobaczyć, jak natura budzi się do życia. Jeśli jesteś przekonany, że w mieście wygląda to tak samo, to z pewnością musisz zobaczyć, co oznacza prawdziwy rozkwit natury. Na jesień jest nostalgicznie i metafizycznie. Przyroda szykuje się do snu, widoczny jest ruch w naturze, jednak nie tak gwałtowny, jak ma to miejsce na wiosnę, wydaje się to być raczej nerwowym poruszeniem, żeby zdążyć przed przyjściem trudnego dla zwierząt i roślin okresu. Zima w górach zachwyca niesamowitymi widokami. To też najlepszy czas dla amatorów sportów zimowych, którzy przygotowują się na ten sezon cały rok.

Wypoczynek w górach to także dobrze przygotowane hotele otwarte cały rok. Są niezwykle klimatyczne iniepowtarzalne, i nieważne, czy na myśli mamy wiekowe schronisko, uroczy pensjonat, czy też nowoczesne spa (pomocne wskazówki). Baza noclegowa w każdym zakątku naszych gór prezentuje się dosyć dobrze. Prawdą jest, że więcej znajdziemy noclegów w rozreklamowanych kurortach, jednak nawet w tych mniej uczęszczanych zawsze coś się znajdzie. I nawet takie miejsca, gdzie jest mniej komercji, a więcej prowincji mogą więcej zaoferować – tajemnicy, dzikości, nieodkrytych zabytków… Sprawdź pensjonat Pod Zegarem! Kwestią podstawowa jest tylko, czego oczekujesz od swojego wymarzonego wypoczynku w górach.

Warto też wspomnieć o ludziach spotykanych w trakcie pieszych eskapad. Są cały rok, uśmiechnięci, kłaniający się i ci bardziej zadumani, kontemplujący ciszę, spokój i wyjątkowe widoki. Nieważne też o jakiej porze roku, ale zawsze w górach spotkamy całe rodziny, jak i samotnych podróżników, z zasady tych pierwszych częściej widzimy w porze cieplejszej, a tych drugich, gdy śniegi rządzą na szlakach.