Lato to okres podróży i wypoczynku. Sporo ludzi za każdym razem zastanawia się nad tym, gdzie udać się na zasłużony urlop. Wybierając wyjazd nad morze na pewno będziemy mieć możliwość spędzenia czasu wakacji wylegując się na plaży i wsłuchując się w dźwięk morza.

Wiele osoļ jednak ceni sobie spokój, a tego może nie uświadczyć nad polskim morzem. Ogromna ilość ludzi, często ze zwierzętami, do tego masa bawiących się dzieci sprawiają, że wypad nad morze może się okazać koszmarem i być bardziej męką zamiast wymarzonym urlopem. Oczywiście znajdziemy tam dużo miejsc mniej zaludnionych, jednak na plaży zawsze musimy liczyć z faktem, że ktoś zakłóci nasz spokój. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy postanowimy ruszyć się w wakacje w góry. Tu naturalnie też znajdziemy przepełnione miejsca, gdzie napotkamy na bardzo dużą ilość turystów, ale łatwiej będzie nam znaleźć też mniej uczęszczane regiony. Przykładowo regionem, który na pewno nie jest tak uczęszczany jak Zakopane są Karkonosze.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

W Karkonoszach istnieje bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Liczne hotele posiadają też w ofercie dodatkowe usługi takie jak masaże, pływalnie, siłownie. Hotele Karkonosze są od bardzo dawna dobrą konkurencją dla Tatr i chociaż Karkonosze nie są aż tak wysokimi górami, to znajdziemy tutaj ogromną ilość tras pieszych, którymi będziemy mogli przejść całe pasmo w przeciągu kilku dni. Przykładem Za przykład świetnego miasta, z którego warto wystartować na wycieczkę może być Szklarska Poręba. Hotele w Szklarskiej Porębie są świetnie dostosowane do tego, żeby zatrzymać się w nich nieco dłużej, a ponadto jest tutaj wiele pensjonatów i schronisk dla osób chcących spędzić wolny czas nieco bardziej aktywnie.

Redakcja

Co prawda Szklarska Poręba nie jest jakoś niezwykle mało uczęszczaną miejscowością, to wokół jest ogromna liczba tras turystycznych, którymi możemy wędrować w ciszy i spokoju, absolutnie nie przypomina to tłumnej drogi na Kasprowy Wierch. Po wycieczce pieszej dobrze jest zrelaksować się w basenie albo na masażu. Szklarska Poręba spa hotel (Nobu – sala konferencyjna w warszawie) jest ofertą skierowaną do osób, które cenią sobie wypoczynek w warunkach nieco bardziej ekskluzywnych. Szklarska Poręba jest miasteczkiem niewielką, jednak zarówno baza noclegowa jak ilość usług dla turystów jest bardzo duża, dzięki czemu każdy może dobrać sobie adekwatnej do jego możliwości oferty.

Redakcja