Po całym tygodniu ciężkiej roboty nadszedł czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zapowiada się dobra pogoda nie należy siedzieć w domu tylko wybrać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Zapewne o wiele lepiej wypocznie się na łonie przyrody niż gnijąc w mieszkaniu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaproponowania dużo interesujących ofert.

Ogród pełen cienia

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia

Mogą to być między innymi malowniczo położone leśniczówki na skraju lasu lub lokale o wysokim standardzie a również ustronne pensjonaty. Trzeba tylko zapoznać się z warunkami pobytu oraz zakwaterowania, atrakcje, jakie możemy tam ujrzeć i udać się w podróż.

most

Autor: Rafin Developer
Źródło: Rafin Developer

Takim interesującym miejscem, które mieści się niedaleko Warszawy jest Pilica. Piękna jest tutaj Dolina Pilicy z nieskalaną przyrodą, obfitością zwierząt. Sporą część gminy tworzy park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Gminę tą można rozdzielić na północą, gdzie należy zobaczyć cenne walory turystyczne takie jak między innymi śliczne kapliczki, starodawne kościoły oraz południową, którą przede wszystkim stanowią rezerwaty oraz pomniki przyrody. Można też udać się nad Zalew Sulejowski, na, około którego jest sporo piaszczystych wybrzeży, lasów pełnych grzybów a rowerzyści mogą objechać calutki zbiornik drogą rowerową – zobacz najlepsze noclegi na Podlasiu. Również są tutaj spływy kajakowe Pilicą i sporo wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jakaranda mimozolistna

Autor: mauroguanandi

Trzeba także odwiedzić historyczny park w Winiarach, Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukownie, zespół pałacowo parkowy w Suchej oraz wiele innych.

Jeśli odnalezienie dodatkowych informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to aby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je na pewno zobaczysz.

Najbardziej odpowiednio wcześniej zrobić sobie plan, jakie zbytki Mazowsza chcemy odwiedzić, a później stosownie zrobić sobie drogę podróży. Sami nawet nie wiemy jak mnóstwo fantastycznych miejsc jest tak niedaleko Warszawy – całkiem przydatna strona, warto zajrzeć. Udajemy się gdzieś na Mazury czy też nad morze, a dosłownie w zasięgu ręki mamy równie przepiękne i niezwykłe obszary. Istotnie warto, chociażby parę z nich zwiedzić w trakcie weekendu. Na pewno będziemy uszczęśliwieni z wyjazdu i w głównej mierze zrelaksowani. Taki odpoczynek na łonie przyrody jest nieoceniony i najdoskonalszy, jaki może być.