Każdy Polak marzy już o tym, by nareszcie zaczęło być ciepło. Zabukujmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże latają tam bezpośrednie samoloty z naszego kraju i już po kilku godzinach będziemy w stanie radować się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście jest ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych perełek. Możemy przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeśli pragniemy na Cyprze być więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, abyśmy wypożyczyli samochód i odkryli więcej. Larnaka jest wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale również do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu ślicznie. Możemy podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz przepiękne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie.

Kiedy uznasz, że ten tekst jest ciekawy, kliknij na odsyłacz do wpisu, który zawiera intrygujące informacje na opisywany wątek – będą one na pewno ciekawe.

Warto wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może powinniśmy wjechać w głąb kraju. Górzysty Cypr jest zdecydowanie inny aniżeli nadbrzeżne miasta. Tu życie biegnie nieśpiesznie w małych wioskach.

W restauracyjkach wypijemy mocną kawę oraz zjemy także pyszne specjały. Tubylcy zapewne będą się nam przypatrywać z ciekawością, ponieważ nie zapuszcza się tu zbyt dużo obcokrajowców.