Gdańsk to jedno z ładniejszych polskich miast. Umiejscowiony jest na północy naszego państwa nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Tworzy aktualnie swojego rodzaju rolę centrum kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on miastem z ponad tysiącletnią historią, która została utworzona na przestrzeni wieków za sprawą wpływu wielu kultur i systemów. Zajmuje szóste miejsce w kraju w kwestii ilości ludności, a siódme pod względem rozmiarów. Na pewno także każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej cennych zespołów zabytkowych w Polsce. Co prawda prawie wszystkie budowle historyczne śródmieścia były odbudowywane po II wojnie, a znaczna część zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu dostać miano niesamowicie pięknego i zamożnego historycznie miejsca. Odmienną właściwie ważną sprawą jest posiadany przez miasto port handlowy, który zapewnia mu status ośrodka gospodarki morskiej. Jeśli rozplanowuje się zwiedzanie tego pięknego miejsca z rodziną to oczywiście trzeba zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci skrywa Gdańsk. Jedną z interaktywnych atrakcji jest widok na miasto z punktu widokowego umiejscowionego obok Centrum Hewelianum. Niespotykaną rozrywkę młodszym podróżnikom zapewni też PGE Arena, gdzie maluchy mają możliwość pojeździć na gokartach lub na tyrolce.

stare miasto

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Następna rzecz, która zapewni wiele frajdy waszym maluchom to wizyta na rewelacyjnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec podda się atmosferze swawoli. W ofercie Gdańska jest również jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Stanowi to nie tylko atrakcje dla dzieci (MNG – czas wolny z dziećmi), ale również dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak zauroczyć może przepiękne Stare Miasto Gdańska oraz najczęściej wybierana przez zwiedzających trasa, która biegnie Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź wycieczki firmowe nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Jest tam usytuowana bardzo znana fontanna Neptuna. Istnieje też możliwość, aby zwiedzać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za sprawą dużej ilości dróg dla rowerów można oglądać miasto w trakcie rowerowej wyprawy.

Możliwości, aby zwiedzić zabytki w Gdańsku i wyszukać atrakcje dla dzieci jest wiele. Wszystko zależy od tego w jaki sposób pragniemy spędzić czas wolny i czego oczekujemy.