Ludzie, którzy żyją aktywnie o każdej porze roku, wiedzą, jak istotne jest dobre ubranie. Nieważne czy biegamy jesienią w miejskim parku czy wiosną idziemy na beskidzkie szlaki – zawsze powinniśmy mieć na sobie adekwatną do aury kurtkę.

relaks

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
obsługa
I w ogóle nie chodzi o to, że na każdą pogodę musimy mieć inny zestaw ciuchów. Boże broń! Jeżeli uwielbiamy energicznie spędzać godziny na dworze, to musimy zainwestować nie tylko w dobre buty (które niestety będą różne, jeżeli biegamy i jeżeli wspinamy się po górach), ale również w dobre okrycie wierzchnie. Rewelacyjnym rozwiązaniem wydają się być kurtki softshell. Od tradycyjnych kurtek różnią się tym, że są odporne na wiatr i deszcz. Ale oddychają, co jest ich głównym atutem. Dzięki temu nie zgrzejemy się pod taką kurtką. Jak powszechnie wiadomo, kiedy jesteśmy mokrzy, to łatwiej o przeziębienie, gdy nas zawieje.
Kurtki softshell bywają też rewelacyjne dla podróżników. Nie ważne czy lecimy na wyprawę na daleką i zimną Islandię czy będziemy pływać łódką po naszych Mazurach – takie ubranie jest najlepszym pomysłem. Tym bardziej, że przyoszczędzi nam miejsca w walizce, gdyż pod tę kurtkę powinniśmy założyć wyłącznie termiczną koszulkę albo bawełniany T-shirt. To wystarczy.

Dzięki takiej kurtce będziemy czuć się idealnie.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu hotel nad morzem i oglądaj do woli kolejne fachowe wpisy.

Kurtka powinna również być odpowiednio dopasowana. Nie może być zbytnio ciasna, ponieważ na wypadek niskich temperatur bez problemu musimy zmieścić pod nią polar.