W naszym kraju nie brakuje miejsc, które znakomite są na spędzenie paru wolnych dni lub letniego urlopu. Wyszukanie takich miejsc nie jest jakimkolwiek trudem. Znaczna większość regionów naszego kraju prowadzi już kampanie reklamowe, których celem jest przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie można tam znaleźć. Jednym z takich regionów Polski jest Dolny Śląsk.

Bolesławiec, rynek z ratuszem

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Wakacje na Dolnym Śląsku z pewnością przypadną nam bardzo do gustu, ponieważ tam czeka na nas mnóstwo atrakcji kulturalnych i natury rozrywkowej.

Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszej kolejności od największego miasta tegoż regionu, (Noclegi Dolny Śląsk) czyli Wrocławia. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju. (Noclegi we Wrocławiu) To tutaj właśnie znajduje się jeden z czterech stadionów, który był wielką areną zmagań piłkarskich Mistrzostw Europy, które organizowaliśmy w minionym roku. Po tej sportowej imprezie pozostała profesjonalna baza turystyczna, która czeka na przyjezdnych. Hostele oraz hotele z całą pewnością będą więc znakomicie przygotowane na nasze przybycie. Warta poznania jest Wyspa Słodowa, która znajduje się na samej Odrze.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to oceń (http://www.hotelarkonpark.pl/pakiety/szczegoly-pakietu?OfferID=240265) pozostałe równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej ważne informacje.

Jest to wprost idealne miejsce na spacer a także podziwianie uroków Wrocławia. Tu także będziemy mogli wstąpić do ca najmniej kilki kościołów. Właśnie we Wrocławiu czekać będzie na nas spore udogodnienie w postaci karty turystycznej. To dzięki niej możliwe będzie wstąpienie do stu dwudziestu jeden instytucji kulturalny, sportowych oraz rozrywkowych.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Wakacje na Kujawach również mają swój urok, który bez dwóch zdań warto poznać. Kujawy przez wiele lat były niedocenione przez turystów, którzy woleli wyjeżdżać jedynie do dużych nadmorskich kurortów. Teraz jest już inaczej. Na terenach wchodzących w region Kujaw mamy do dyspozycji coraz więcej miasteczek, które zlokalizowane są nad pięknymi jeziorami. Rozwój turystyki jest tutaj niezwykle widoczny.

Jeśli ktoś interesuje się architekturą okresu romańskiego musi pojawić się na Kujawach bezwarunkowo. Tam czeka na niego mnóstwo budowli w tym właśnie stylu. Przez regiony Kujaw biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków, jakim jest Szlak Piastowski. Kujawy to miejsca, które powiązane są także z kultem religijnym. To tutaj znajdują się miejsca pielgrzymek takie jak Markowice czy też Kalwaria Pakoska. Zatem jeśli jeszcze Kujawy są Ci obce, już dzisiaj zaplanuj wakacyjny czas w tym jakże urokliwym zakątku Polski.