Podróżowanie jeszcze nigdy wcześnie nie było tak łatwe jak aktualnie. Otwarte granice oraz coraz większa ilość tanich biur podróży powodują, że możemy polecieć w sumie w każde miejsce. Jeżeli myślimy o lotach to od razu mamy na myśli bardzo ciekawe, odległe kierunki, te, które być może odwiedzimy jedyny raz w życiu. Marzymy o nich, zastanawiamy się jak się przygotować do tego rodzaju lotu, poszukujemy najlepszych ofert. A najlepsze jest to, że mamy możliwości, ażeby to zrobić. W dzisiejszym artykule dwa z pewnością interesujące miejsca, jedno oraz drugie bardzo daleko od naszego kraju.

Pierwsze z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To piękne i nowoczesne miasto zlokalizowane nad Oceanem Spokojnym, wraz z pobliskimi ośrodkami, typu Jokohama, Kawasaki oraz Saitama, liczy sobie około 33-37 milionów mieszkańców (dowiedz się więcej). Miasto składa się na dwadzieścia trzy dzielnice, nazywane są okręgami specjalnymi, które składają się na obszar dawnego miasta Tokio po rozszerzeniu granic w 1932 roku.

Nie miej obawy, że danych na prezentowany temat nie znajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy wejść na sensowny serwis, który znajduje się pod odsyłaczem.

Jednakże jak powiedzieliśmy przed momentem, typu Tokio to mówimy także o całej prefekturze Tokijskiej, a również o niezurbanizowanych górskich terenach. To dlatego ten cały miejski zespół definiowany jest po angielsku Greater Tokyo, co znaczy Wielkie Tokio. Tokio to najbardziej istotne centrum polityczne, handlowe, finansowe i edukacyjne. Nie istnieje konkurencja w Japonii pod kątem liczby siedzib biur, ministerstw czy korporacji.

samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Liczby nie pozostawiają złudzeń, gdyż prawie 50% japońskich korporacji o najbardziej wysokim kapitale (więcej niż miliard jenów) ma tam własną siedzibę. Prawie 10% całej ludności w Japonii jest zatrudniona na terenie prefektury Tokio, produkowane jest tam aż 16,8% narodowego dochodu. Coraz więcej osób decyduje się na Tokio, bardzo znane są więc loty do Tokio. Czasem możemy odnaleźć najciekawsze oferty, więc za najlepszą cenę jesteśmy w stanie zwiedzić to wyjątkowe miasto. Identycznie najlepiej pomyśleć o kolejnym omawianym mieście – Toronto. To najbardziej wieloetniczne miasto świata. Liczby nie kłamią, bo zamieszkuje tam ponad 150 grup etnicznych. Według władz Toronto, to w najwyższym stopniu zielona metropolia świata.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, prawie jedną piątą powierzchni przykrywają tereny zielone, co na pewno odbiega od przeciętnej tego kontynentu, gdyż najczęściej proporcja ta wygląda o wiele gorzej – jeden na dwadzieścia. Tak więc na każdego z mieszkańców przypada dziesięć drzew, jednocześnie więcej jest pól golfowych niż w innych miastach. Rough Valley Park jest najbardziej dużym na świecie zielonym terenem w obrębie granic miasta, gdyż ma powierzchnię około pięciu tysięcy hektarów (przejdź do serwisu). Kiedy będziemy w Toronto na pewno dobrze się do niego wybrać. Szczególnie to świetna oferta dla osób, jakie uwielbiają wielkie miasta, ale i jednocześnie bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto oferowane są całoroczne, lecz w zależności od tego, jaki jest miesiąc ceny mogą być różne.

Interesuje Cię, jakie są moje źródła (https://naturalhotel.pl/konferencjeeventy)? Zatem chcę zaprosić Cię, abyś zalogował się na moją świeżą witrynę. Tam poznasz prawdę.

Jak mamy więc w planach odwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy wcześniej wylot.