Podróżowanie jeszcze nigdy wcześnie nie było tak łatwe jak aktualnie. Otwarte granice oraz coraz większa ilość tanich biur podróży powodują, że możemy polecieć w sumie w każde miejsce. Jeżeli myślimy o lotach to od razu mamy na myśli bardzo ciekawe, odległe kierunki, te, które być może odwiedzimy jedyny raz w życiu. Marzymy o nich, zastanawiamy się jak się przygotować do tego rodzaju lotu, poszukujemy najlepszych ofert. A najlepsze jest to, że mamy możliwości, ażeby to zrobić. W dzisiejszym artykule dwa z pewnością interesujące miejsca, jedno oraz drugie bardzo daleko od naszego kraju.

Pierwsze z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To piękne i nowoczesne miasto zlokalizowane nad Oceanem Spokojnym, wraz z pobliskimi ośrodkami, typu Jokohama, Kawasaki oraz Saitama, liczy sobie około 33-37 milionów mieszkańców (dowiedz się więcej). Miasto składa się na dwadzieścia trzy dzielnice, nazywane są okręgami specjalnymi, które składają się na obszar dawnego miasta Tokio po rozszerzeniu granic w 1932 roku. Jednakże jak powiedzieliśmy przed momentem, typu Tokio to mówimy także o całej prefekturze Tokijskiej, a również o niezurbanizowanych górskich terenach. To dlatego ten cały miejski zespół definiowany jest po angielsku Greater Tokyo, co znaczy Wielkie Tokio. Tokio to najbardziej istotne centrum polityczne, handlowe, finansowe i edukacyjne. Nie istnieje konkurencja w Japonii pod kątem liczby siedzib biur, ministerstw czy korporacji.

samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Liczby nie pozostawiają złudzeń, gdyż prawie 50% japońskich korporacji o najbardziej wysokim kapitale (więcej niż miliard jenów) ma tam własną siedzibę. Prawie 10% całej ludności w Japonii jest zatrudniona na terenie prefektury Tokio, produkowane jest tam aż 16,8% narodowego dochodu. Coraz więcej osób decyduje się na Tokio, bardzo znane są więc loty do Tokio. Czasem możemy odnaleźć najciekawsze oferty, więc za najlepszą cenę jesteśmy w stanie zwiedzić to wyjątkowe miasto. Identycznie najlepiej pomyśleć o kolejnym omawianym mieście – Toronto.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje trzeba szybko wykorzystać, więc nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę (https://www.calus-p.pl/67-wieszaki/152-wieszak-na-narzedzia.html).

To najbardziej wieloetniczne miasto świata. Liczby nie kłamią, bo zamieszkuje tam ponad 150 grup etnicznych. Według władz Toronto, to w najwyższym stopniu zielona metropolia świata.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, prawie jedną piątą powierzchni przykrywają tereny zielone, co na pewno odbiega od przeciętnej tego kontynentu, gdyż najczęściej proporcja ta wygląda o wiele gorzej – jeden na dwadzieścia. Tak więc na każdego z mieszkańców przypada dziesięć drzew, jednocześnie więcej jest pól golfowych niż w innych miastach. Rough Valley Park jest najbardziej dużym na świecie zielonym terenem w obrębie granic miasta, gdyż ma powierzchnię około pięciu tysięcy hektarów (przejdź do serwisu). Kiedy będziemy w Toronto na pewno dobrze się do niego wybrać. Szczególnie to świetna oferta dla osób, jakie uwielbiają wielkie miasta, ale i jednocześnie bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto oferowane są całoroczne, lecz w zależności od tego, jaki jest miesiąc ceny mogą być różne.

Interesuje Cię, jakie są moje źródła (https://naturalhotel.pl/konferencjeeventy)? Zatem chcę zaprosić Cię, abyś zalogował się na moją świeżą witrynę. Tam poznasz prawdę.

Jak mamy więc w planach odwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy wcześniej wylot.

*