Regularne wykonywane kontrole u dentysty są niezbędnym elementem dbałości o zdrowie naszego uzębienia. Pozwalają one na wykrywanie problemów na etapie, kiedy można uratować jeszcze ząb.

chory

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Filiżanka Pura z porcelany

Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Tym, co nas najczęściej powstrzymuje przed wizytą u stomatologa, jest paniczny lęk.
Do dentysty należy chodzić zapobiegawczo dwa razy do roku. Jednak duża część osób umawia się na konsultację dopiero w momencie, kiedy coś jest nie tak. A w takiej sytuacji leczenie może być już stosunkowo skomplikowane oraz nieprzyjemne. Do cyklicznych odwiedzin warto się przekonać nade wszystko z tego powodu, aby mieć wgląd na własne zdrowie. Jeśli bardzo się boisz zasiąść na fotelu dentystycznym, postaraj się w pierwszej kolejności poznać takiego specjalistę. Umów się na krótką rozmowę, dokładnie zapytaj stomatologa, jakiego rodzaju czynności należy przeprowadzić, jaki będzie ich przebieg oraz cena. Dentofobia jest nierzadko strachem przed tym, co jest dla nas niewiadome. Jeśli więc niezbędny Ci kompetentny i miły dentysta Wołomin jest miastem, w którym bez żadnego problemu go znajdziesz.

Pierwszym stadium leczenia jest usuwanie tzw. złogów nazębnych, które najczęściej się przyczyniają do rozwijania się zapalenia przyzębia lub (implanty wałbrzych) dziąseł, w wyniku tego może dochodzić nawet do utraty zębów. W pierwszej kolejności taki dentysta robi skaling i piaskowanie, a potem zęby poleruje, żeby kamień nie osadzał się na nich za szybko. Taki zabieg zajmuje ok. 1 godzinę, nie jest wcale bolesny, ale przez 12 dni przyzębia mogą być w większym stopniu wrażliwe. Jeżeli wymagane okaże się leczenie próchnicy, trzeba mieć świadomość, że nie musi być ono wbrew pozorom dotkliwe, ponieważ aktualnie wykorzystywane narzędzia zmniejszają niemiłe doznania.

W każdym przypadku mógłbyś też poprosić dentystę o znieczulenie, lecz nawet typowe borowanie dziś jest już mniej nieprzyjemne, gdyż końcówki wiertła poruszają się o wiele prędzej oraz są lepiej ochładzane.