Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz ciągle na wszechogarniający hałas, na brak koncentracji, na zerwane więzi z naturą i głowę pełną nikomu nieprzydatnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Jeśli tak, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to oznacza, iż po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się drobna kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, gdyż jesteśmy tak bardzo miastowi, a to co poza miastem nazywamy „wiochą”.

Czy posiadasz pytania w odniesieniu do omawianej problematyki? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na to zagadnienie – na pewno okażą się one bardzo interesujące.

Jednakowoż, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo każdy z nas chce jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż możemy wytrzymać w mieście? Da się dzień po dniu pokonywać miejskie przeciwności, nie myśleć o nich, gdyż tak naprawdę nie ma na to czasu, lecz kiedy tylko przychodzi wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Jeśli więc dopadł Cię ten wirus „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie musisz, w Polsce tuż obok wielkich ośrodków miejskich istnieją oazy spokoju i relaksu, czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją spokojniej niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz we Wrocławiu? Wyskocz w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Ileż tam atrakcji to głowa mała. Nie musisz tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, ponieważ przykładowo wejście na Śnieżkę będzie zaludnione niczym rynek we Wrocławiu. Po prostu, ludzie nie szukają wyjątkowych i dzikich miejsc, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym zrobią sobie zdjęcia i wrzucą na Facebooka. Nie bądź taki jak oni, wysil się na oryginalność. Wybierz na przykład góry Izerskie i zobacz jakie są piękne o każdej porze roku. Podziwiaj wspaniałe trasy rowerowe i szlaki piesze, podziwiaj naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich w znaczący sposób wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznie. Intuicja podpowiada, że tak istotnie jest, jak zwykle ma słuszność, potwierdzają to również naukowcy. Ich badania dowodzą, iż miejskie krajobrazy, miejski żywot powodują w nas niepokój i nerwowe napięcie, natomiast zieleń, przyroda wyzwalają substancję, jakie korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą ochotę do życia.

Więcej noclegów .