Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy ułatwia most zwodzony wybudowany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w kraju.

wakacje 2015 nad morzem
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu nazywanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, spełniający zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego rewelacyjnie widać cały pas portu. Cumują tutaj zachwycające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dopłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Sporo tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów.

Zainteresował Cię taki post i musisz odnaleźć podobne teksty? Kliknij więc ten odnośnik i sprawdź więcej porad w serwisie (https://digital-motion.pl/sesja-biznesowa/).

Obiekt wybudowany został w XIX, jednakże od momentu jego powstania wykonano tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tej pory wygląd latarni nie zmienił się.

Sporą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odseparowana od morza kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania rozmaitego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest pozytywny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera znaczne ilości jodu. Innym plusem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla miłośników historycznych samochodów wojskowych. Corocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co powoduje, że impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtedy: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się również pozostałości po wyjątkowo atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Trzeba również wspomnieć, iż w trakcie stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną ofertę na wakacje 2015 w Darłówku można odszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
– Darłówko noclegi
– pokoje Darłówko
– Darłówko kwatery
– domki (dużo odnajdziesz- noclegi wdzydze kiszewskie) letniskowe nad morzem tanio