Cudze chwalicie swego nie znacie – mawia polskie przysłowie, a odnosi się do chwalenia innych, często odległych krajów bez znajomości własnego podwórka, czyli swojego kraju. Tak istotnie można określić niektórych ludzi, którzy zwiedzili prawie cały świat, a nie wiedzą, w którym miejscu znajdują się nasze polskie wspaniałe zakątki. Ktoś był w Alpach, a prawie nie zna Sudetów? Tak czasami jest. Nigdy nie jest jednakowoż zbyt późno, więc da się nadrobić takie zaległości i udać się do pięknie położonego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba usytuowana jest w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem można podziwiać Szrenicę (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy zaobserwować Góry Izerskie i Czarna Góra. Szklarska Poręba weszła w skład Polski po II Wojnie Światowej. W 1945 roku nazywała się Pisarzewiec. Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie.

Jeśli uważasz, że niniejszy temat jest godny zainteresowania, to bez wahania wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu materiał – on również Cię zainteresuje.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, znana i ceniona była już w połowie dziewiętnastego wieku. Warunki klimatyczne panujące w tej miejscowości porównuje się często do warunków, które są obecne w miejscowościach alpejskich, które są położone bardzo wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Korzystają z tego sportowcy, którzy często organizują obóz treningowy w Szklarska Poręba, organizują tu też obozy kondycyjne.

Miasto z racji swoich walorów, cudownego ukształtowania terenu i klimatu posiada pojemną bazę hotelową. Apartamenty Szklarska Poręba są dostępne w wielkiej ilości, choć w szczycie sezonu zimowego musimy starać się o wcześniejszą rezerwację, ponieważ zainteresowanie jest naprawdę ogromne. Podobnie prezentuje się sprawa ze spa szklarska poręba.

Te bardziej luksusowe hotele przeżywają prawdziwy najazd turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na całe szczęście naprawdę sporo, a baza noclegowa plasuje się na wysokim poziomie, więc raczej każdy z gości znajdzie w Szklarskiej miejsce na udany wypoczynek. Wokresie zimowym, podobnie jak w pobliskim Karpacz, wiele radości znajdą tu narciarze, na których czekają ośnieżone trasy, jak i wielbiciele nart biegowych – przygotowanych jest wiele tras, jakie spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. Polecamy też Szklarska Poręba noclegi. Zamiast więc po raz kolejny lecieć za granicę spróbuj spędzić urlop w polskich górach, przykładowo w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!