To nieco smutne, że młodzi Polacy coraz rzadziej chodzą na ryby. Cóż, najzwyczajniej czasy mamy szybkie, więc znaczny spadek rangi wędkowania w polskim społeczeństwie nie powinien zdziwić. Jednak prawda jest taka, że łowienie ryb to niezwykła frajda, kapitalne hobby, które niejako sprawia, iż nasze funkcjonowanie jest dużo ciekawsze. No a poza tym niesłychanie często sytuacja jest taka, że najzwyczajniej w świecie wędkowanie to w sumie jedyna prawdziwa rozrywka w naszym życiu. Bo wiadomo w jaki sposób prezentuje się dzisiejszy stan. No dobra, lecz może napiszmy trochę o łowieniu ryb.

złowione ryby

Autor: Giulia Passerini
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością, aby w naszym kraju mieć okazję legalnie wędkować, trzeba mieć odpowiednia pozwolenia. Chociaż wędkarze nierzadko na to uskarżają się, mawiają, że kiedyś takiej papierkomanii i wydatków nie było, a tak czy siak sytuacja była taka, iż nie mieliśmy problemów z pustymi łowiskami. Jednakże prawo jest prawem – bardzo często stawiamy Niemców za wzór – a przecież zasadniczo Niemcy są takim krajem, w którym mieszkańcy szanują prawo. W Polsce jest gorzej, ale pewnie sytuacja nie jest aż tak zła. W końcu wędkarze w Polsce potrafią mimo wszystko się przystosować.

Znaczną zaletą łowienia ryb jest z całą pewnością możliwość wypoczęcia na łonie natury. Jeśli aktualnie spędzamy znaczącą część życia w niezbyt przyjemnych warunkach, każde udane się na w 100% świeże powietrze jest niemal na wagę złota. W żadnym razie nie można sądzić, że wędkowanie to drogi sport. Szczególnie, że karpie albo pyszne szczupaki mamy możliwość po złowieniu sobie zjeść.

Obecnie trudno o porządne i wiarygodne informacje (http://coraltravel.pl/Hiszpania/Costa%20Brava/hotel/GARBI_PARK_LLORET/2859/40-1961-24FF.html) odnośnie tej kwestii, jednak jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu kliknij ten link!

A więc można powiedzieć tak – definitywnie każdy kto poszukuje ciekawego zajęcia powinien wciąż pod uwagę zaczęcie przygody z rybołówstwem (propozycje na ).

Warto wiedzieć, że jeśli wędkować to nie tylko w Polsce. Przecież nie ma żadnego problemu z tym, aby łowić w choćby Norwegii. Północna Europa słynie z niezwykłych łowisk – prowadzą działalność agencje turystyczne, które są w stanie zorganizować taki wyjazd. Jeżeli zainteresowała nas zagraniczna noclegi podlasie wędkarska musimy przygotować się na znaczne koszty, ale warto. Chociaż i tak ciągle i w naszym kraju są doskonałe warunki do łowienia ryb! Zobacz też wyprawy na ryby do Szwecji