Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Istnieje dużo punktów w kraju, które warte są zobaczenia. Duże miasta posiadają swój specyficzny urok. Poza typowymi miejscami, jakie się zazwyczaj wymienia, czyli Warszawą i Krakowem, jest także dużo pozostałych, wartych odwiedzenia miast. Ich walory powstają z różnych elementów. Może to być znaczna liczba obiektów zabytkowych, wspaniałe krajobrazy, czy też szczególna lokalizacja miasta. W każdym z nich są piękne zakątki, znane jedynie niektórym mieszkańcom i warte odkrycia. Do takich miejsc niewątpliwie zalicza się Wrocław i Gdańsk. Ich cechą wspólną na pewno jest fakt, że posiadają bardzo bogaty dostęp do wody, choć jej źródła są różne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez przyczyny zwany jest „miastem stu mostów”. Położony jest nad rzeką Odrą, która posiada dużą liczbę odnóg. Z tej racji w niemal każdym punkcie miasta znajduje się dostęp do wody, a co z tym związane – most. Mosty wrocławskie często zachwycają swą formą. Do najpopularniejszych zaliczyć można Most Grunwaldzki, będący dobrym przykładem mostu wiszącego. Ciekawym punktem jest Most Tumski, który od kilku lat słynie z tego, że zakochani zostawiają na nim kłódki ze swoimi inicjałami. We Wrocławiu nie brakuje punktów, gdzie można się zatrzymać. „Hotel we Wrocławiu” to hasło, na które można uzyskać naprawdę wielką liczbę rezultatów. Oferta hoteli we Wrocławiu jest urozmaicona pod względem cen i warunków, zatem każdy turysta może znaleźć tam coś optymalnego. We Wrocławiu znajduje się także duża liczba parków, składających się na rozległy obszar zieleni, służący wypoczynkowi.Gdańsk

Gdańsk jest szóstym pod względem wielkości miastem w kraju. Jego niezaprzeczalnym atutem jest lokalizacja. Położony jest bowiem nad Morzem Bałtyckim.

Wejdź na ten odnośnik, żeby przeczytać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Słynie przede wszystkim z tego, że posiada port. Należy również do listy najstarszych miejscowości w Polsce. Z tego powodu jego stare miasto jest bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania. Podobnie jak we Wrocławiu, dużą część miejscowości tworzą tereny zielone w postaci licznych parków. Hotel w Gdańsku również nie stanowi ciężkiego do osiągnięcia celu. W Gdańsku i jego okolicy znajdują się tysiące punktów, oferujących noclegi turystom. Bardzo ważnym miejscem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem rozpoczęcia II wojny światowej.