Coraz więcej osób zastanawia się nad wyjazdem z kraju jako jedną z potencjalnych opcji spędzenia wczasów. Wbrew pozorom taki wyjazd niekoniecznie musi być kosztowny, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie należą już do najniższych. Minęły niestety nieodwołalnie czasy, kiedy praktycznie każdy, kto posiadał odrobinę gotówki, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby nasze morze czy na Mazury

.

Wycieczka do Indii

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj ceny w ogromnej większości ośrodków wypoczynkowych są duże i w niczym nie przypominają tych cen, które funkcjonowały przed 2000 rokiem, kiedy za ok. 20 zł można było wyszukać atrakcyjne miejsce noclegowe, wcale nie w najgorszym schronisku. Jeżeli weźmiemy pod uwagę aspekt ekonomiczny, może się okazać, że upragniona Rodos czy chociażby Majorka wcale nie wykracza poza nasze możliwości.

Wyjazd w ciepłe kraje to jeden z najświetniejszych sposobów na udany urlop. Możemy skorzystać z ofert wielu renomowanych biur podróży, które mają w ofercie dziesiątki wycieczek nie tylko do wybitnie turystycznych krajów jak Tunezja – , ale także w takie miejsca, które – jak np. Hiszpania – stały się modne raczej od niedawna. Powinno się pamiętać przy wyborze celu wycieczki o tym, że w niektórych krajach południowych, które kilkanaście miesięcy temu przeżyły poważny kryzys ekonomiczny (jak Grecja) możemy trafić na naprawdę atrakcyjne ceny.

Poza tym na korzyść wyjazdu na południe Europy świadczy to, że można zorganizować podróż własnym autem i obejrzeć wraz z przyjaciółmi kilka innych, ciekawych krajów. Taka opcja jest także dostępna dla osób samotnych – dzięki rozmaitego rodzaju serwisom turystycznym można ogłosić swój wyjazd w określone miejsce i wziąć ze sobą kilka osób, które w zamian będą miały udział w kosztach przejazdu. To rozwiązanie sprawia, że podróż nawet w oddalone zakątki kontynentu staje się stosunkowo tania – wystarczy cenę paliwa podzielić na np. 4 uczestników wyprawy.

W rezultacie podróż – https://coraltravel.pl/ – do ciepłych krajów jest aktualnie znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu – możemy wybrać się choćby do Hiszpanii albo własnym autem, albo skorzystać z oferty biura turystycznego. Przeważającym argumentem może być fakt, że ceny w tych krajach są podobne do tych w Polsce.