Jeszcze parę lat wcześniej przeżyliśmy prawdziwy boom na kupno mieszkań traktowanych jako inwestycja i przeznaczanych wyłącznie na wynajem. Czy aktualnie ten trend się utRzymał Czy w ogóle opłacalne jest kupno mieszkania tylko po to, żeby od razu je wynajmować? Po jak wielkim czasie można liczyć na zwrot zainwestowanej sumy pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i kilka innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.

Apartamenty Szczecin

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to sensowne?
Oczywiście bez wątpienia nie ma co liczyć na to, że zakup mieszkania na kredyt zwróci nam się w niedługim czasie. Jeżeli weźmiesz kredyt na przykład na mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, z pewnością musisz liczyć co najmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania podobnego kredytu. Jeżeli jednak masz trochę wolnej gotówki, a jednocześnie potraktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, niewątpliwie zakup takiego mieszkania nie jest głupim pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w jaką grupę docelową najemców celujesz – jeśli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zwykle będziesz wynajmować je studentom, a to niewątpliwie nie jest najłatwiejsza grupa docelowa. W takim razie dobrze zastanowić się, czy fajniejszym rozwiązaniem nie będą przykładowo Apartamenty Szczecin których sprzedaje aktualnie naprawdę wiele. Oczywiście takie mieszkanie niewątpliwie będzie o wiele droższe, jednakże równocześnie będziesz mógł je wynajmować dorosłym osobom po znacznie wyższej cenie.

Apartamenty Szczecin (sale konferencyjne w Szczecinie) to aktualnie jeden z najsilniej polecanych trendów na rynku mieszkań – jeśli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania (polecamy), oczywiście nie będziesz tego rozwiązania żałować w najbliższym czasie.