Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, w rzeczywistości nawet najbardziej sprawna głowa nie wyrazi to, co sobie zażyczy głowa. Nie z powodu zawstydzenia, braku właściwych słów czy innych podobnych argumentów, lecz z podstawowej kwesti, z którą borykają się tysiące osób, na różnych okresach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od kompetentnego logopedy.

Ktoś zapyta: co to oznacza „dobry logopeda”? Pytanie bardzo słuszne, ale choć na pozór trudne, to wysoce gładko na nie odpowiedzieć. odpowiedni logopeda to po prostu życzliwy człowiek. Podobnie, jak mamy kompetentnych lekarzy, policjantów, urzędników czy polityków (tak, tacy też są!), tak samo można ocenić specjalistę omawianej branży. Może to bezsensowne, ktoś nagle wtrąci, a to kwestia też będzie uzasadnione, gdyż dobrym można być na pokaz…

mowa

Źródło: flickr.com

zgadza się, wszyscy się z tym zgodzą, lecz każdy też przyzna słuszność poglądowi, że to jak mocno znamy danego człowieka nie wynika|bierze się z plotek czy innych takiego typu praktyk (choć są obszary, w których wyrabiamy sobie opinie o kimś na bazie takich wiadomości, np. o znanym aktorze, z którym zupełnie nie będziemy mieli okazji naturalnie podyskutować), ta cała wiedza bierze się z najprostszej, ale jakże miarodajnej skali – spotkań twarzą w twarz (sprawdź).

Zobacz ten link – to naprawdę świetna propozycja (https://www.dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie wahaj się więc i zobacz już teraz.

każdy z nas się zgodzi, że każdy z nas ma coś takiego w sobie, taką trwałą chęć przynależności i oceniania ludzi, że w sytuacji, gdy kogoś poznajemy instynktownie zaliczamy jego do jakiejś sfery. I nieistotne czy to tylko podstawowe wrażenie czy po prostu nie wierzymy, iż tak po prostu kogoś odruchowo przyporządkowujemy – psychologia społeczna w tej kwestii odpowiada czytelnie, bez wątpliwości: sami recenzujemy i jesteśmy oceniani przez innych. Cały czas. Na okrągło. To normalne.

Z tego też względu łatwo (możemy to nazwać intuicyjnie) potrafimy kogoś dopasować do naszej drużyny, nowo poznaną osobę, którą może być np. doktor, któremu automatycznie ufamy bardziej niż innym. I jeśli ten kontakt twarzą w twarz umocni nas w przekonaniu, że tak, to jest właściwa osoba, jest odpowiednia w naszym pojmowaniu, to takiej osobie pozostaje wierzyć. Idąc tym tropem powinniśmy odnotować, że dobrze ludzie są wszędzie, więc nie ma sensu upraszczanie, że powiedzmy logopeda z Warszawy to jakość, a fachowiec z małej mieściny zasługuje na brak szacunku.

Więcej na: