Wygląd zewnętrzny dla współczesnego człowieka ma na ogół spore znaczenie. Dlaczego? Gdyż niekiedy właśnie na tej podstawie jest oceniany przez inne osoby. Ludzie dbają o swoją skórę, włosy, próbują wyglądać młodo możliwie jak najdłużej. Nie można się więc dziwić, że coraz większym zainteresowaniem charakteryzuje się też ginekologia estetyczna. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest plastyka warg sromowych. Na czym on polega?

klinika

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zabieg, jaki zmniejsza wargi sromowe, gdy są one na tyle duże, że wystają. Dla wielu kobiet podobna budowa jest kłopotliwa. W dodatku, dłuższe wargi mogą być ocierane przez bieliznę i ubrania, co też ma duży wpływ na podjęcie decyzji o zabiegu, zwłaszcza, jeżeli kobieta jest aktywna fizycznie. operacja plastyczna pochwy daje możliwość również na zniwelowanie asymetrii pomiędzy poszczególnymi wargami. Podsumowując – jest to zabieg wykonywany przede wszystkim z powodów estetycznych. Podczas przeprowadzania plastyki niezbędne jest znieczulenie. Przed zabiegiem z kolei panie muszą wykonać szereg zleconych przez lekarza badań. Zabieg zalecany jest zwłaszcza tym kobietom, które odczuwają dyskomfort związany z budową własnych warg sromowych. Zazwyczaj, po zabiegu trzeba jeden dzień pozostać w klinice, by wykluczyć jakiekolwiek powikłania. Okres rekonwalescencji trwa przeważnie siedem dni. Po tym czasie kobieta może powrócić do pełnej sprawności. Warto jednakże pamiętać, aby powstrzymać się od stosunków seksualnych. Z reguły, zaleca się by zachować wstrzemięźliwość przez około miesiąc.Plastyka może dotyczyć warg mniejszych i większych, w zależności od wymagań pacjentki.

Znajdujące się w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę terapeuta uzależnień włocławek, na której przeczytasz podobne tematy.

Niezbędne jest utrzymanie wzorowej higieny. Po wypróżnieniu należy dokładnie obmywać miejsca intymne. Nie można również nazbyt mocno napinać tych okolic. Jeszcze niedawno plastyka warg sromowych była uważana za zabieg niepotrzebny. Aktualnie jednak wzrasta świadomość, że jeżeli kobieta czuje dyskomfort, również jedynie psychiczny i przerośnięte wargi są dla niej problemem, poddanie się podobnemu zabiegowi jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Naturalnie, koniecznie trzeba wybrać wyspecjalizowaną klinikę, która będzie zapewniała doskonałą jakość świadczonych usług.