Kaszuby to dość specyficzny region, bo od wielu wieków nie istnieje tu jedna stolica. Jest aż 7 kandydatów do takiego miana. Wszystkie z nich prześcigają się w zasługach dla społeczności kaszubskiej

. No ale co się dziwić, Kaszuby są naprawdę piękne, tak więc każdy pragnie być centrum tego piękna.
agroturystyka kaszuby

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, oprócz tego, że nie ma głównej stolicy, to nie ma również jednoznacznej odpowiedzi na tą wątpliwość, skąd wywodzi się nazwa “Kaszuby”. Co więcej ciężko wskazać idealnie granice tego rodzaju regionu (Ruszaj w Polskę). Niezależnie od tego, jaka jest stolica najlepiej zwiedzić parę miejsc, które na długo zapamiętamy. Z pewnością Tuchlin, gdzie jest zoo. Są tam egzotyczne zwierzaki, duże gady, które jesteśmy w stanie potrzymać oraz pogłaskać. Jednak park to nie wyłącznie zwierzęta, ponieważ jest tu kino, bar czy plac zabaw dla dzieci.

domek letniskowy

Źródło: pixabay.com

Z pewnością wybierzmy się do miejsca, gdzie poznamy historię oraz kulturę Kaszub, do Muzeum Kaszubskiego w miejscowości Wdzyce Kiszewskie.wpisy z www – adres tej strony -Znajdziemy w tamtym miejscu znacznej wielkości skansen z różnymi konstrukcjami chat kaszubskich, zabudowań dworskich czy kościołów. Jak Kaszuby to również mniejsze mniej znane miejscowości jak Bytów. Odnajdziemy tam wspaniały gotycki zamek krzyżacki, a w nim Muzeum Zachodniokaszubskie. W wielu salach na dwóch piętrach są ekspozycje prezentujące dawne życie na kaszubskiej wsi, wystawy historyczne i czasowe. Warta uwagi jest szczególnie wystawa kaszubskich artystów.

Na koniec warto wybrać się do miejscowości Kluki, na koniec Kaszub. Dowiemy się tam bardzo dużo o dawnych Kaszubach. Praktycznie cała miejscowość Kluki została zamieniona w skansen, który nazywamy Muzeum Wsi Słowińskiej.

Jeżeli zainteresował Cię taki tekst, przeczytaj inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam sale konferencyjne w górach, odnajdziesz tutaj podobne wiadomości.

W wakacje wielu turystów odwiedza Kaszuby, tak więc postarajmy się wcześniej o nocleg – przykład. Można wybrać zwykły hotel, możemy jednak wynająć coś odmiennego, bo jaka agroturystyka Kaszuby mają wiele do zaoferowania.