Każdy sympatyk górskich wspinaczek powinien się do nich prawidłowo przysposobić. Niezależnie od skali trudności terenu czy też czynników atmosferycznych, taki miłośnik gór powinien wyekwipować się m.

wakacje - fotogram

Autor: Harco Rutgers
Źródło: http://www.flickr.com
in. w solidne obuwie.
buty górskie

Autor: Digital Internet
Źródło: http://www.flickr.com
Takie, które będzie gotowe na wszystkie trudne sytuacje, a jakie można by spotkać w czasie pokonywania kolejnych górzystych przełęczy. Doskonałe buty górskie – odnośnik do serwisu – muszą być także dostosowane do szybkiego zamontowania górskich raków. Tego typu buty powinny posiadać mocną skórzaną cholewkę, dzięki jakiej posiadacz miałby pewność, że obuwie będzie niezawodne w każdej okoliczności, która może przydarzyć się na górskich szlakach. Dodatkowy komfort może dawać również specjalistyczna membrana o dużych parametrach pod względem odporności na działanie wody czy też dopuszczalności powietrza.
Dobre buty górskie – przejdź do strony – muszą mieć także odpowiednio przygotowaną podeszwę, która zapewni wszystkim miłośnikom gór najlepszą przyczepność i amortyzację. Tego typu podeszwa powinna gwarantować pomoc przy jakimkolwiek, nawet najbardziej stromym terenie. Równie ważny jest także solidny wykonany z gumy otok. Dobrze byłoby także zakupić taki wzór butów, który posiada specjalistyczny system sznurowania obuwia, czyli taki, jaki pozwala doskonale dostosować naprężenie sznurówek. Oczywiście tego typu obuwie wykonywane jest w wersji dla kobiet i męskiej. Ich barwa jest bardzo żywa oraz bogata. Każdy bez problemu będzie mógł wybrać właściwy dla siebie wariant.

Osoby zachęcone zakupem dobrego obuwia górskiego, powinny przygotować się na cenę w okolicy ok. 1000 złotych. Istnieją jednak sytuacje, gdy to również od obuwia może zależeć życie człowieka, więc na takim towarze nie powinno się oszczędzać.