Słowacja oraz Węgry są bardzo ładnymi krajami. I chociaż w sumie na świecie w zasadzie dosłownie wszystkie państwa mają turystom sporo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy oraz Węgrzy naprawdę mogą być bardzo dumni ze swojego państwa. Sporym atutem tych miejsc jest to, akurat z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. Szczególnie mieszkańcy południa Polski nie mają zbyt za daleko. W takim razie: jak zorganizować sobie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Na początek warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Choć często sądzimy, iż Słowacja może zaoferować wyłącznie ładne góry, to jednakowoż takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące.

Ta użyteczna witryna jest przygotowana dla miłośników opisywanej tematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to wejdź na ten odnośnik.

W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – no przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, lecz również negatywy. Zasadniczo posiadamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie znaczy, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej znamy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są bardzo ciekawe, jest ich bardzo wiele.

Weźmy chociażby w rachubę Bratysławę, czyli oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urokliwe miasto, chociaż dobrze widać swoisty prowincjonalizm oraz spore ślady po komunie. W ogromnym błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Oczywiście to nie klimatyczny Wiedeń, który jest położony niedaleko, lecz fani zwiedzania europejskich miast bez dwóch zdań powinni zrozumieć, iż Bratysława to takie miejsce, które trzeba zobaczyć. Szczególnie, że przecież z Warszawy i kilku dużych miast możemy przejechać się do Bratysławy wygodnym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko opisać w takim tekście wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze nieco wymienić Węgry atrakcje. Cóż, z pewnością słynne jezioro o nazwie Balaton to ciągle takie miejsce, które nawet wśród Polaków wcale nie odeszło do lamusa. Naturalnie można zapomnieć, że polscy podróżni będą w dziesiątkach tysięcy nawiedzali Balaton, ale w trakcie sezonu bardzo widoczne są auta na naszych rejestracjach. Należy także napisać, iż Budapeszt to chyba najpiękniejsza stolica w Europie.

Ten serwis internetowy Pojemniki ogrodowe ma ciekawe dane na omawiany wątek, zatem, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

To pewnie bardzo kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.