Każdy absolwent liceum, który planuje rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed poważnym wyborem – jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest turystyka (sprawdź także atrakcje w Białowieży) i rekreacja . To z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Przywołany kierunek jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak również na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, sanatoria i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i samorządowej. Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla wszystkich. Osoturystyka (zobacz)?ca podjąć naukę o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi także cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.