Bułgaria jest krajem, który spełnia wszelkie warunki, ażeby zostać wakacyjnym miejscem, które co roku może być odwiedzane przez setki turystów z Polski. W czasie PRL nad Morze Czarne bardzo chętnie jeździliśmy tam na wczasy. Obecnie te lukratywne czasy dla oferty turystycznej ”Bułgaria wczasy” mogą znowu powrócić, ponieważ zakątek ten po latach zastoju gospodarczego ponownie zaczyna rozwijać turystykę. Do Bułgarii warto wybrać się przede wszystkim w okresie letnim. W tym czasie możemy liczyć na słoneczną pogodę, której w naszym kraju nikt nie może zapewnić.

wakacje, wczasy

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

Latem Morze Czarne jest cieplejsze od Morza Bałtyckiego. Takie miasta jak Warna czy Burgas z pewnością przypadną Polakom do gustu, albowiem znajdują się blisko fantastycznych plaż jak również ciekawych atrakcji. Jest to również doskonałe miejsce na nocne imprezy, gdyż władze stricte turystycznych miasteczek robią wiele aby goście nie mieli ani odrobiny czasu na nudę. Puby a także kafejki są tu czynne do samego rana. Bułgaria (https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) z biurem podroży Eccoholiday.

Korzystne położenie geograficzne, to nie wyłączne plusy tegoż kraju położonego na Bałkanach. Dodatkowym argumentem, który może przemówić do świadomości turystów z Polski są ceny, jakie tutaj spotkamy. Na wakacje w Bułgarii przeznaczymy o wiele mniej aniżeli na wakacyjną wyprawę do sąsiedniej Grecji czy też Turcji, w której spotkamy identyczne temperatury a także krajobrazy. W ostatniej dobie baza hoteli w Bułgarii ogromnie się poprawiła i nietrudno odnaleźć teraz nocleg o europejskim standardzie. Takie zalety Bułgarii mocno podkreślane są przez nasze biura turystyczne, które bardzo często oferują swym klientom wyjazd właśnie do tego kraju.

Ceny kształtują się wyjątkowo przystępnie. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd urlopowy tuż przed samym urlopem, wycieczka Bułgaria – https://www.eccoholiday.com/kraj/bulgaria/ – last minute może okazać się bardzo tania. Z pewnością za tak symboliczne pieniądze warto się wyruszyć nad Morze Czarne, by zrelaksować się i powrócić z piękną oraz w stu procentach naturalną opalenizną. Ułatwieniem podczas podróży może być to, że Bułgaria od paru lat jest w UE. Dlatego też możemy liczyć na błyskawiczne odprawy na granicy.