Trójmiasto to wyjątkowy zespół 3 rozmaitych organizmów miejskich scalonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską jak też oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od resztki świata.

1000 letni Gdańsk, miasto stołeczne pomorskiego, o dużych atutach architektonicznych i kulturowych łączy się z najsłynniejszym uzdrowiskiem Sopot, który z kolei poprzez nadmorski las sąsiaduje z modernistyczną Gdynią. Trzy miasta scalone szybką koleją miejską i wspólną propozycją zakupową, wypoczynkową jak też kulturalną. Doskonale połączone z resztą świata, drogą lądową, powietrzną oraz wodną, oferuje ciąg atrakcji i niepowtarzalny nastrój. Trójmiasto to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych oraz przemysłowych w naszej ojczyźnie, jednak zdecydowanie najważniejszą rolę gra tutaj turystyka, dlatego że rejon ten należy do najbardziej interesujących pod względem turystycznym obszarów naszego państwa.
Port Władysławowo

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok spragnionych słońca oraz nadbałtyckich, piaszczystych wybrzeży przybyszów z odległych zakamarków państwa, choć i zagraniczni podróżnicy nie są w tym miejscu rzadkością. Gdańsk na całym globie słynie ze swej pięknej architektury, ciekawej historii i ogromnego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku – przecudowny Bursztyn łączony jest właśnie z owym miastem, a ładne złocistożółte ozdoby spotykamy w Gdańsku nieomal na każdym kroku. Gdynia to istotny bałtycki port i nowoczesne miasto, pozbawione być może uroku pozostałych, malutkich nadbałtyckich miast, za to oferujące mnóstwo interesujących atrakcji.warte przejrzenia – poprzednia strona -/J]

To tutaj, oprócz pięknych łajb i skromnych łódek ujrzymy najwspanialsze skalary na świecie – Dar Pomorza, i, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, nadal wypływający w rejsy. Warto w tej okolicy spędzić Sylwester Gdynia to naprawdę piękne miasto.