Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to świetne miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, więc dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wakacje 2014, ferie i wakacje.

oferta kwater i domków w Ustroniu

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach powstały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej.

Namawiamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu na ten temat – w nim znajdziesz dodatkowe wiadomości. Zatem idź do strony (https://www.hotelaquarion.pl/) i ciesz się do woli.

Rozkwit osady przebiegał dosyć wolno,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi. Niedolę mieszkańców pogłębiały obowiązkowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął funkcjonować przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była również samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niezwykle ważną rolę odegrało także Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zaznajomić się z propozycją wczasów w Beskidach

***Całkowitą ofertę na wczasy 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska- noclegi (warto zobaczyć zakres usług dotyczącą – hotele pracownicze warszawa od sprawdzonego portalu z noclegami dla pracowników) beskid śląski