używanie aparatu ortodontycznego to nie wyłącznie proste zęby, to jednocześnie zdrowie. Wiadomo, że estetyka jest bardzo istotna, wspaniały uśmiech aż przyjemnie go pokazać, jednakowoż niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że to istotnie czynnik zdrowotny ma tutaj pokaźne znaczenie. Aparat to bowiem efektywny sposób na czystość zębów, a to skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co jeszcze powinno się wiedzieć o aparacie ortodontycznym?

gabinet dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

parę słów o zdrowiu

Pozostającw kwestii zdrowia wypada wiedzieć, iż aparat ortodontyczny to także korzystniejszy stan przyzębia a także stawów skroniowo-żuchwowych. Proste zęby to jednakowoż czynnik wpływający na zminimalizowanie wad wymowy. Może trudno w to wierzyć, lecz skrzywiony zgryz bardzo wadzi w codziennym wysławianiu się. Co więcej, dzięki perfekcyjnym zębom sprawniej gryziemy pożywienie, co oznacza, iż łatwiej trawimy i zabezpieczamy układ pokarmowy.

Dla każdego

Co istotne, aparat na zęby nadaje się dla młodocianego, jak i wiekowego osobnika. Nie ma zasadniczo przedziału wiekowego dla wydajnego leczenia ortodontycznego, choć z pewnością na pewno jakieś granice istnieją, bo wszak każdy przypadek jest indywidualny. Niemniej, dobry ortodonta zapewne będzie mógł pomóc dość młodej, jak i starszej osobie. Ciekawostką jest fakt, że starsi pacjenci niejednokrotnie powinni zobowiązani poddać się takiemu leczeniu, bo jest ono nieodzowne, aby przystąpić do leczenia protetycznego.

Do wyboru, do koloru

Co do wyboru aparatu ta zagadnienie pozostaje w gestii ortodonty. To on jest znawcą i wie najlepiej, które rozwiązanie jest najlepsze. Do wyboru mamy aparaty stałe i ruchome. Ten pierwszy to, jak sama nazwa wskazuje przytwierdzony jest na cały czas leczenia. Natomiast aparat (zobacz kraków ortodoncja) ruchomy to zdejmowany typ, który pacjent ma możliwość zdejmowania. Najczęściej ortodonta planuje, kiedy można, kiedy należy zdejmować, a kiedy nie, gdyż właśnie często pacjenci z aparatem ruchomym albo sobie, stwierdzając kolokwialnie „odpuszczają”, albo zapominają jego zakładać.

dentysta

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com

A czy to boli?

Wiele się także opowiada o bólu, który stwarza aparat. kwestia wygląda tak, że istotnie występują dotkliwe epizody, lecz zanikają one w pierwszych tygodniach. Po drugie, nie jest to kategoria bólu, który wymusza od nas zaaplikowania medykamentów przeciwbólowych. Bez obaw więc, nie jest to straszne.

Jak znaleźć dobrego ortodontę?

Najlepiej spytać kolegów czy mieli do czynienia z takim specjalistą.

Na tej stronie są bardzo ciekawe informacje, lecz kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj także pozostałe dane, jakie dostępne są tutaj.

Mogą oni polecić jakiegoś sprawdzonego. Innym sposobem jest wyszukiwarka internetowa, w którą w zależności, gdzie mieszkamy wpisujemy, na przykład ortodonta z Wrocławia i dostajemy bogatą listę specjalistów – do wyboru, do koloru. Oczywiście można też poszukać po różnorakich forach internetowych, niekiedy można się z nich dowiedzieć kilku istotnych rzeczy o konkretnym ortodoncie.