Piękna figura to nie tylko domena pań

Jakoś tak się przyjęło, że to panie muszą dbać o swoją sylwetkę, to one muszą przedstawiać wklęsłe brzuchy i zgrabne nogi. Równocześnie panowie byli w tej kwestii przesunięci na osobny tor, a przynajmniej nie przykłada się aż tak dużej wagi do tego, jak prezentują się oraz w jaki sposób się stołują. Na szczęście faceci sami coraz częściej odczuwają się do tego, by zatroszczyć się o siebie, tak aby nazbyt swoim wyglądem nie odbiegać od tego, co ukazują ich partnerki.

Pełnowartościowe pożywienie w pracy i w domu? Pomyśl o diecie pudełkowej!

Coraz więcej młodych ludzi spędzających długie godziny ciężko pracując zastanawia się, co może uczynić, by dzięki zmianie przyzwyczajeń żywieniowych zatroszczyć się o swoją witalność i sylwetkę, które przecież nagminnie są lekceważone z powodu siedzącego trybu życia i ciągłego napięcia. Niektórzy próbują swoich sił w regularnym gotowaniu posiłków na własną rękę, które później zabierają do pracy i, w miarę możliwości, podgrzewają w pracowniczych stołówkach.

Jak odżywiają się kobiety, a jak mężczyźni? – radzi nasz dietetyczka

Niezależnie od płci niełatwo jest zrezygnować z podjadania słodkości codziennie. W przypadku osób zdrowych i niewykazujących tendencji do tycia też nie jest polecane znaczne spożycie cukrów, z tego też powodu od lat tak sporą popularnością na rynku spożywczym cieszą się słodycze bez cukru. Nowoczesne techniki oraz zaawansowane sposoby cukiernicze umożliwiają bezproblemowe tworzenie prawdziwych dzieł sztuki, niezawierających jednak białego cukru.