Pełnowartościowe pożywienie w pracy i w domu? Pomyśl o diecie pudełkowej!

Coraz więcej młodych ludzi spędzających długie godziny ciężko pracując zastanawia się, co może uczynić, by dzięki zmianie przyzwyczajeń żywieniowych zatroszczyć się o swoją witalność i sylwetkę, które przecież nagminnie są lekceważone z powodu siedzącego trybu życia i ciągłego napięcia. Niektórzy próbują swoich sił w regularnym gotowaniu posiłków na własną rękę, które później zabierają do pracy i, w miarę możliwości, podgrzewają w pracowniczych stołówkach.

Piękna figura to nie tylko domena pań

Jakoś tak się złożyło, że to kobiety muszą zadbać o swoją figurę, to one powinny ukazywać wklęsłe brzuchy i piękne nogi. Jednocześnie faceci zostali w tej kwestii usunięci na boczny tor, a przynajmniej nie zwraca się aż tak dużej wagi do tego, jak wyglądają i w jaki sposób się odżywiają. Na szczęście mężczyźni sami znacznie częściej skłaniają się do tego, aby zadbać o siebie, tak żeby nazbyt swoim ciałem nie odstawać od tego, co pokazują ich dziewczyny.

Jak odżywiają się kobiety, a jak mężczyźni? – radzi nasz dietetyczka

Niezależnie od płci niełatwo jest zrezygnować z podjadania słodkości codziennie. W przypadku osób zdrowych i niewykazujących tendencji do tycia też nie jest polecane znaczne spożycie cukrów, z tego też powodu od lat tak sporą popularnością na rynku spożywczym cieszą się słodycze bez cukru. Nowoczesne techniki oraz zaawansowane sposoby cukiernicze umożliwiają bezproblemowe tworzenie prawdziwych dzieł sztuki, niezawierających jednak białego cukru.