Co trzeba zwiedzić na Kaszubach i gdzie się zatrzymać

Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który z punktu widzenia turystycznego przez długie lata był niezauważalny. W ostatnich latach władze tamtego regionu robią wiele, by pokazać piękno tego regionu. Trzeba przyznać, że robią to bardzo skutecznie, albowiem Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze globtroterów z Polski. Warto tutaj przyjechać z kilku powodów. Każdy najmniejszy zakątek tegoż regionu jest w stanie oczarować nas swymi pięknymi pejzażami.

Chętnie polecane atrakcje turystyczne Krainy Tysiąca Jezior

Teren Warmii i Mazur niejednokrotnie nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, jednak jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego przydomek. Na obszarze Krainy Tysięcy Jezior doliczono się mniej więcej dwóch tysięcy jezior. Ich charakterystyczne rozmieszczenie, zróżnicowana linia brzegowa i otoczenie niepowtarzalnej natury sprawiły, że zrobiono tu kompleksowo wyposażony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie warto przeznaczyć dziesięć dni. Zaznaczyć powinno się fakt, że w regionie mieści się najpotężniejsze polskie jezioro: Śniardwy.

Które przyrodnicze (i nie tylko) atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to przepiękny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, w związku z tym wziąć ten obszar pod uwagę organizując wczasy w górach!

Dolny Śląsk – dobre miejsce na urlop

W naszym kraju nie brak zakątków, które doskonałe są na spędzenie weekendu bądź wakacyjnego urlopu. Wyszukanie takich miejsc nie jest jakimkolwiek problemem. Znaczna większość regionów naszego kraju prowadzi już akcje promocyjne, które mają za zadanie przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie można tam spotkać. Jednym z takowych regionów jest Dolny Śląsk.