Kilka podstawowych zasad przy rozpoczynaniu przygody z siłownią, plusy obwodowego treningu

Siłownia staje się coraz częściej wykorzystywanym miejscem na poprawę swojej kondycji fizycznej. Wiele osób chodzi tam głównie z tego powodu, żeby utrzymać ciało w dobrej formie, stracić nieco kalorii i nabrać siły. Jednak w pewnym momencie część z takich osób, szczególnie dotyczy do mężczyzn, zaczyna w intensywniejszy sposób angażować się w trenowanie, a że siłownia w pierwszej kolejności się kojarzy z potężnymi, to i to staje się głównym celem ćwiczących.

Continue reading “Kilka podstawowych zasad przy rozpoczynaniu przygody z siłownią, plusy obwodowego treningu” »

Cukrzyca epidemią XXI wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zaraźliwa choroba uznana przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Według najnowszych informacji ok. 382 mln ludzi na całym świecie choruje na cukrzyce obydwu rodzai (badania z 14 listopada 2013). W naszym kraju chorych jest prawie 3 miliony obywateli, co daje mniej więcej siedem procent populacji. Tendencja ta ma na nieszczęście kierunek narastający.

Continue reading “Cukrzyca epidemią XXI wieku” »

Uraz kolana? W powrocie do sprawności konieczna jest ci rehabilitacja stawu kolanowego

Kontuzje kolana są niebywale bolesne, a do tego wyjątkowo często potrafią wyłączyć z większej aktywności sportowej. Dlatego tak ważne jest, aby z miejsca iść do ortopedy i wdrożyć odpowiednie leczenie, aby szybko wrócić do pełnej formy, zwłaszcza gdy sport jest nadzwyczaj ważną dziedziną naszego życia. Poza lekarstwami – zwykle przeciwbólowymi albo przeciwzapalnymi – zasadnicza jest rehabilitacja stawu kolanowego.

Continue reading “Uraz kolana? W powrocie do sprawności konieczna jest ci rehabilitacja stawu kolanowego” »

Czym się sugerować przy nabyciu rakiety do tenisa?

Sport i rekreacja są najskuteczniejszymi sposobami na odsapnięcie po wysiłkach dnia codziennego. Jedni biorą udział w grach zespołowych po robocie. Ale niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, bowiem nie każdy biznes opłaca dla pracowników halę. Do tego do gier takich jak koszykówka czy siatkówka potrzeba kilku lub nawet kilkunastu osób. I tu się pojawia komplikacja, bowiem nie każdy nie każdy pracownik ma możliwość zebrania takiej ilości osób.

Continue reading “Czym się sugerować przy nabyciu rakiety do tenisa?” »