Atrakcje Trójmiasta

Trójmiasto to wyjątkowy zespół 3 rozmaitych organizmów miejskich scalonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską jak też oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od resztki świata.

1000 letni Gdańsk, miasto stołeczne pomorskiego, o dużych atutach architektonicznych i kulturowych łączy się z najsłynniejszym uzdrowiskiem Sopot, który z kolei poprzez nadmorski las sąsiaduje z modernistyczną Gdynią. Trzy miasta scalone szybką koleją miejską i wspólną propozycją zakupową, wypoczynkową jak też kulturalną. Doskonale połączone z resztą świata, drogą lądową, powietrzną oraz wodną, oferuje ciąg atrakcji i niepowtarzalny nastrój. Trójmiasto to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych oraz przemysłowych w naszej ojczyźnie, jednak zdecydowanie najważniejszą rolę gra tutaj turystyka, dlatego że rejon ten należy do najbardziej interesujących pod względem turystycznym obszarów naszego państwa.

Port Władysławowo

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego lata Trójmiasto zalewa potok spragnionych słońca oraz nadbałtyckich, piaszczystych wybrzeży przybyszów z odległych zakamarków państwa, choć i zagraniczni podróżnicy nie są w tym miejscu rzadkością.

Czy chcesz uzyskać świeże informacje na ten temat? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego rodzaju wiadomości ma rekomendowana witryna, niewątpliwie także Cię zafascynują.

Gdańsk na całym globie słynie ze swej pięknej architektury, ciekawej historii i ogromnego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku – przecudowny Bursztyn łączony jest właśnie z owym miastem, a ładne złocistożółte ozdoby spotykamy w Gdańsku nieomal na każdym kroku. Gdynia to istotny bałtycki port i nowoczesne miasto, pozbawione być może uroku pozostałych, malutkich nadbałtyckich miast, za to oferujące mnóstwo interesujących atrakcji.warte przejrzenia – poprzednia strona -/J]

To tutaj, oprócz pięknych łajb i skromnych łódek ujrzymy najwspanialsze skalary na świecie – Dar Pomorza, i, przy jocie szczęścia Dar Młodzieży, nadal wypływający w rejsy. Warto w tej okolicy spędzić Sylwester Gdynia to naprawdę piękne miasto.