Jaka lampa do fototerapii jest odpowiednia?

Złe samopoczucie na zimę może wywołać szczególnie niedostateczna słońca we wczesnych godzinach rannych. Brak ten odczuwa się wyjątkowo i może powodować zakłócenie cyklu snu oraz rytmu wydzielania hormonów, m.in. melatoniny. Jeżeli chodzi o kłopot jak depresja sezonowa, spotykany jest on dziś coraz częściej. Wtedy zmianie może ulec stężenie serotoniny w mózgu, która jest odpowiedzialna za sprawowanie kontroli nad nastrojem.

Continue reading “Jaka lampa do fototerapii jest odpowiednia?” »

Interesujący pobyt nad morzem – nie tylko opalanie

plaża w Międzyzdrojach

Autor: unukorno
Źródło: http://www.flickr.com/
Już niedługo zacznie się sezon urlopowy. Na ten czas wyczekujemy z utęsknieniem okrągły rok. Jesteśmy już zmęczeni ciężką, codzienną pracą i zasługujemy na przyzwoity odpoczynek. Polacy mają swoje ulubione miejsca na wczasy. Od dawna królują takie państwa jak: słoneczna Hiszpania, zabytkowe Włochy, czy tropikalna Tunezja. Wczasy za granicą to przede wszystkim gwarancja dobrej aury.

Continue reading “Interesujący pobyt nad morzem – nie tylko opalanie” »

Czy w naszym kraju można znaleźć miejsca które koniecznie trzeba odwiedzić?

Nie da się ukryć faktu, że na pewno jedną z gałęzi naszej gospodarki, która nieustannie się rozwija jest turystyka. Wielu z nas w szeregu przypadków jest sobie w stanie poradzić z rzeczywistością, jeżeli nie uda się po wybitnie długim okresie czasu na zasłużony odpoczynek. Praktyka pokazuje nam bowiem, że Polacy w ostatnich latach zdecydowanie w szeregu przypadków decydują się na dalekie wojaże po świecie.

Continue reading “Czy w naszym kraju można znaleźć miejsca które koniecznie trzeba odwiedzić?” »