Co to jest kitesurfing?

Kiteboarding to odmiana surfingu, technicznie podobny do sportu jakim jest windsurfing. Główna różnica to styl prowadzenia deski . Jest ona prowadzona na krawędzi, podobnie do snowboardu. Natomiast w windsurfingu deskę prowadzi się płasko. Sporty te uprawiane są zarówno na słodkowodnych zbiornikach, gdy tylko występują wiatry, jak i na morskich falach. Osoba biorąca udział w akcji typu kiteboarding obóz wie jak ważny jest aspekt odpowiedniego sprzętu. Są tutaj trzy podstawowe elementy: latawiec, bar, deska.

Continue reading “Co to jest kitesurfing?” »

Które przyrodnicze (i nie tylko) atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?

Pieniny to wspaniały masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten teren pod uwagę organizując odpoczynek w górach!

Continue reading “Które przyrodnicze (i nie tylko) atrakcje Pienin warto zobaczyć na własne oczy?” »

Przełam się i zamień morze na góry

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak nie wszystkie państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Bez wątpienia, można zdecydować się na zwiedzanie obcych państw, jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do spędzenia urlopu w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Aktualnie, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Cały czas powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży.

Continue reading “Przełam się i zamień morze na góry” »