Akcesoria do wspinaczkowe

Większość interwencji GOPR dotyczy niewłaściwego przygotowania miłośników wspinaczki górskiej do trudnych warunków związanych z terenem. Nieprzygotowanie jest o tyle rażące, że ludzie wędrujący po górach często nie znają nawet numeru alarmowego do służb ratowniczych. Był to jeden z głównych powodów, dla którego w Polsce wprowadzono numer alarmowy 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, w szczególności w okresie zimowym czy wczesno wiosennym, gdy nie stopniał jeszcze cały śnieg. Doświadczeni miłośnicy wspinaczki zawsze oglądają prognozę pogody oraz obecne warunki atmosferyczne panujące na miejscu, sprawdzają też ostrzeżenia dotyczące lawin, ale w pierwszej kolejności posiadają konieczną dla tego rodzaju warunków odzież.

Continue reading “Akcesoria do wspinaczkowe” »

Jak przygotować i spędzić atrakcyjne wakacje za niską cenę?

Nic nie jest lepsze, niż dobre wczasy. Wreszcie jest możliwość odetchnąć w towarzystwie znajomych, rodzinnym, lub w pojedynkę. Niekiedy sama zmiana miejsca w którym się jest okazuje się być takie jak prawdziwe remedium na problemy codziennego życia. Każdy koniecznie musi czasem mieć tydzień albo dwa odprężenia. Współcześnie specjaliści przekonują, że osoby regularnie jeżdżące na wczasy lepiej poradzą sobie ze stresem oraz cieszą się lepszym samopoczuciem.Trzeba jedynie posiadać dobry pomysł. Jaki jest najtrafniejszy pomysł na wakacje 2014? Każdy jest inny i ma odmienne potrzeby. Ważne, żeby urlop dał się oczyścić emocjonalnie a także fizycznie oraz nabrać sił, aby po powrocie zdołać od nowa dać radę codzienności. Jest dużo znakomitych pomysłów na spędzenie urlopu. Nie trzeba natychmiast wyruszać na Wyspy Tahiti, by być usatysfakcjonowanym ze swych wczasów.

Continue reading “Jak przygotować i spędzić atrakcyjne wakacje za niską cenę?” »

Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent liceum, który planuje rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed poważnym wyborem – jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Continue reading “Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja” »

Niezwykle popularna forma relaksu – wycieczka agroturystykę

Nie tylko latem, lecz również zimą są przez naszych rodaków chętnie organizowane są wycieczki na wieś. Gdy chodzi o większe zimowe imprezy, takie jak sylwester agroturystyka stuprocentowo staje na wysokości zadania i proponuje doskonałe warunki każdej zaciekawionej osobie. Rewelacyjne możliwości, które wiążą się głównie z poznaniem miejsca oraz zmianą klimatu, natomiast nierzadko na ten okres naszych rutynowych działań, daje się odczuć już po jednym dniu!

Continue reading “Niezwykle popularna forma relaksu – wycieczka agroturystykę” »