Czy turystyka i rekreacja to przyszłościowy kierunek?

Edukacja na kierunku Turystyka i rekreacja to połączenie umiejętności teoretycznych i praktycznych z zakresu dużej ilości innych dziedzin, takich jak nauka o środowisku, wiedza o kulturze, humanistyka, ekonomia i prawo. Najlepszym kandydatem na wspomniany kierunek jest osoba, pasjonująca się tą dziedziną, oraz podróżowaniem, sportem i metodami wykorzystywania wolnego czasu.

Continue reading “Czy turystyka i rekreacja to przyszłościowy kierunek?” »

Co bardziej ekscytujące – wakacje nad morzem czy w Bieszczadach?

Jak co roku, kiedy zbliżają się wakacje, snuje się plany związane z wyjazdem urlopowym. To jedyny moment w roku, ma zregenerować, uwolnić od stresu i zaopatrzyć w energię do pracy przez kolejny czas. Znaczna liczba ludzi preferuje aktywne formy wypoczynku, lecz bywają i tacy, dla których urlop to czas absolutnego lenistwa. Pierwsi chcą pojeździć rowerem, pływać lub pozwiedzać nowe zakątki, zaś inni raczej chcą przez cały dzień smażyć się nad wodą albo leżeć na łące w górach. Zwolennicy wypadów nad morze stoją zazwyczaj w opozycji do fanów turystyki górskiej, dlatego opisując możliwości spędzenia urlopu należy oddzielnie zastanowić się nad wadami i plusami obydwu form wypoczynku. Wakacje nad Bałtykiem to idealna sposobność na poprawę umiejętności pływackich albo zaabsorbowanie niezbędnej ilości jodu, o który łatwo w czasie spacerów po plaży. Do tego, jeśli chce się wstać odpowiednio wcześnie, można spróbować znaleźć kawałki naszego pięknego jantaru.

Continue reading “Co bardziej ekscytujące – wakacje nad morzem czy w Bieszczadach?” »

Lepszy jest wypoczynek w górach czy nad polskim Bałtykiem?

Co roku w wielu domach powtarza się taka sama procedura. Co zaplanować, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy wakacje nad wodą. Obie formy spędzania wakacji mają oczywiście zalety i minusy. Obydwie dostarczają wielu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad morzem dają możliwość poznania nowych miejsc, przeżywania ciekawych przygód i zebrania energii na kolejny rok.

Continue reading “Lepszy jest wypoczynek w górach czy nad polskim Bałtykiem?” »